HK TRNAVA – HK Dukla Michalovce  5:2

po tretinách (1:1, 3:0, 1:1)

Predchádzajúci vzájomný zápas:

14. kolo:  Michalovce – Trnava 2:3 p.p.

Dukla  na svoj posledný tohtoročný zápas cestovala na ľad Trnavy, ktorej v tabuľke patrilo 2. miesto. Michalovčania začali lepšie a v 18. min. počas presilovej hry Slovák otvoril skóre zápasu (0:1) .  Svoj jednogólový náskok však neudržali ani do konca prvej tretiny. V 19. min. odišiel na trestnú lavicu Kozák za podrazenie. Domáci využili presilovú hru 5 sekúnd pred sirénou.  Gólom do šatne vyrovnával za domácich Holovič (1:1).

Druhú treitinu poznačili vylúčenia, ktoré sa neskôr ukázali ako rozhodujúce. V 32. min. domáci Stupka vnajprv o vlastnom oslabení zvýšil na 2:1 pre domácich. V 34. min. Minčákov nedovolený zákrok znamenal okrem osobného trestu  aj 5 min.oslabenie hostí. K tomu o pár sekúnd ešte pridalo vylúčenie Kozáka a domáca presilovka 5:3 bola na svete. Domáci ju využili za 30 sekúnd a Stupka svojim druhým gólom zvýšil na 3:1.  Minútu pred koncom došlo k ďalšiemu vylúčeniu hostí. Tento  krát sa proti pravidlám previnil Stríž. Domáci opäť využili ponúknutú presilovú hru a 18 sekúnd pred koncom druhej tretiny zvýšil na 4:1 Valach.

V tretej tretine už hostia nenašli dostatok síl na stiahnutie trojgólového náskoku domácich a domáci držali zápas pevne vo svojich rukách. V 54. min. domáci Joanidas zvýšil na 5:1. O tri minúty neskôr Regenda počas presilovej hry skorigoval na konečných 5:2.

V nedeľu sa hrá posledné kolo v tomto kalendárnom roku a potom príde na rad krátka vianočná prstávka. Dukla má v 32. kole voľno a tak tento zápas s Trnavou bol jej posledným v roku. Najbližšie stretnutie Dukla odohrá až v nedeľu 3. januára 2010 . Pred domácim publikom privíta družstvo z Detvy.

Zostava HK TRNAVA:
Marek Šimko, Tomáš Magušin, Juraj Joanidis, Václav Stupka, Marcel Holovič, Stanislav Valach, Petr Kopejtko, Marián Haršáni, Jakub Feranec, Martin Čunderlík, Martin Hlavna, Michal Blanár, Lukáš Benedik, Adam Bezák, Ondrej Rusnák, Marek Lisoň, Patrik Šoltys, Milan Grman, Imrich Tarnóczy, Jozef Hutár