IUVENTA Michalovce – J. Hradec 33:25

12kolo0910_15
Hádzanárky Iuventy Michalovce v sobotu privítali v dvanástom kole spoločnej slovensko-českej súťaže TJ Házená Jindřichuv Hradec a po nemastnom – neslanom výkone si pripísali povinné víťazstvo v pomere 33:25 (17:12).
Bol to slabý zápas, alebo lepšie povedané súboj jednookého so slepým. Iuventa, ktorá premiérovo nastúpila doma s posilami na spojkový post, spojkami Alžbetou Pollákovou a Tatianou Tregubovovou, čelila súperovi, ktorý pricestoval s torzom deviatich hráčok. Tento fakt udal vývoj celému zápasu, český tím robil, čo mohol, aby sa dostal na bránkovisko a tam si vybojoval sedmičku. Iuventa mu to umožnila a keďže častokrát a hrubo chybila, výsledkom bolo čosi, čo malo s vrcholovou hádzanou pramálo spoločné…

Domáci tím išiel poľahky do vedenia, v 15. minúte viedol po góle Škľarukovej 10:3, ale Češky dokázali o päť minút znížiť na prijateľnejších 12:7. Iuventa sa vďaka šnúre štyroch gólov opäť vzdialila na 16:7, ale už tradične vypustila záver a dovolila J. Hradcu skorigovať na polčasových 17:12. Úvod druhého dejstva bol ako zo zlého sna. Hostia vyhrali prvých šesť minút 4:1 a dotiahli sa na rozdiel dvoch gólov (18:16)! Iuventa sa na krátky čas spamätala, gólovo ušla na 24:17, ale keďže slabučko bránila a nechala sa vylučovať ako na hokeji, súper znížil na 27:22. Záver ako-tak kozmeticky prikrášlil výsledok, no o spokojnosti nemôže byť ani reči!

Súper pricestoval v oklieštenom zložení, čo sa bohužiaľ premietlo do podvedomia hráčok, ktoré Jindřichuv Hradec podcenili. Herne sa mu prispôsobili. Keďže hosťujúci tím nemal vo svojich radoch klasickú strieľajúcu spojku, snažil sa tlačiť do bránkoviska, z čoho pramenilo množstvo sedemmetrových hodov a vylúčení. Pre oko diváka to nebol príťažlivý zápas. My sme nesplnili očakávania, až na dvojbodový zisk. Ukázali sme aj pekné momenty, ale vzápätí sme zbytočnými chybami dávali šance súperovi. Bohužiaľ, toto je choroba Iuventy od začiatku sezóny.

Borys Petrovskyj (tréner Iuventy)

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s0910/12kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100]}