Iuventa Michalovce – Štart Trenčín 28:33

13kolo0910_2

Blamáž Iuventy pred vlastným obecenstvom

Hádzanárky Iuventy Michalovce opäť raz potvrdili, že slovo profesionalita je im cudzie a po sotva amatérskom výkone podľahli Trenčíne nečakane, ale zaslúžene 28:33 (14:15). Táto prehra mrzí o to viac, že sa mohli od Trenčaniek v tabuľke odpútať na sedem bodov, no po tom, čo predviedli, sa nebudeme čudovať, ak ich talentované hráčky tohto súpera do konca základnej časti ešte preskočia…

Iuventa sa síce ujala vedenia po góle Tregubovovej, no keď v 7. minúte poslala Trenčianka Žideková svoj tím už po druhý raz do vedenia, siahol tréner Michaloviec Petrovskyj k oddychovému času. Ten síce na chvíľu jeho družstvo prebral, ale v 16. minúte už Michalovce prehrávali 5:8. O tri minúty po góle Hollej sa však znovu dostali do vedenia (9:8), ale keďže neuveriteľnými chybami neustále posúvali na koňa súpera, ten ich „láskavosť“ prijal a do kabín išiel s tesným vedením 15:14. Po prestávke sa Iuventa v úvode o čosi zlepšila, ešte v 41. minúte viedla po góle Pollákovej 21:19, ale súper rýchlo zrovnal. V 48. minúte bolo po góle Hollej 25:25, ale to bol zároveň koniec nádejam Iuventy na úspešný výsledok. Hoci mala súpera viackrát „na lopate“, nezmyselnými chybami ponúkla víťazstvo súperovi, ktorý ho prijal a napokon zaslúžene vyhral.

Hráčky nesplnili moje taktické pokyny a v takom prípade sa len ťažko vyhráva. Dnes sme vyhrať nemohli, hráčky síce veľmi chceli, bojovali až do konca a možno práve preto, že veľmi chceli, urobili v zápase až 30 chýb. Pri takomto množstve chýb sa ťažko vyhráva. Treba však povedať, že nie všetky hráčky boli zdravotne fit. Bachireva má problémy s obomi achilovkami, Polláková s ramenom, Kvetková s natrhnutým palcom na ruke, Hollá hrala už tretí zápas s natrhnutým svalom na nohe a Škľarukovú trápi chrbát. Najväčším problémom je naša obranná hra. To bolo aj pri mojom predchodcovi Lamačovi a je to aj pri mne. Obranu musíme v nasledujúcom priebehu sezóny zlepšiť. Hru Trenčína sme mali rozobranú na videu a podľa toho sme sa na tréningoch aj pripravovali. Vedeli sme, že je to jeden z našich najnepríjemnejších súperov, nie raz sme s ním v úlohe jasného favorita vyhrali len o gól a diváci aj hráčky nezabudli ani na prehru, ktorú nám Trenčín pripravil u nás doma pred dvomi rokmi v boji o bronz. Aj napriek týmto poznatkom sme nedokázali podať výkon zabezpečujúci víťazstvo. Osobne dnešný zápas považujem z našej strany za blamáž, za ktorú by som sa chcel naším fanúšikom ospravedlniť.

Borys Petrovskyj(tréner Iuventy)

Dnes som po zápase konečne šťastný. Spokojný s výkonom som bol už viackrát, napr. aj v Olomouci, ale dnes som som konečne spokojný aj s výsledkom. Moje zverenky dnes vynikajúco zabojovali, podali výborný kolektívny výkon. Šáteková po troch  týždňoch tréningu s nami, keď predtým hrala sedem mesiacov druhú ligu v Španielsku, zahrala skvele. V rozhodujúcich momentoch nás niekoľkokrát podržala brankárka Hazuchová ale pochváliť musím všetky hráčky.

Ján Beňadik (tréner HK Štart Trenčín)

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s0910/13kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100]}