KSC Böcs – MFK Michalovce 0:2

Futbalisti Michaloviec s ďalším víťazstvom

Prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa v utorok predstavili na umelej tráve v olympijskom komplexe v Tiszaújvárosi proti druholigovému maďarskému KSC Böcs. Zverenci trénera Vladimíra Rusnáka mladšieho sa najbližšie doma predstavia proti treťoligovej Snine, zápas je na programe v sobotu o 10.00 hod. na umelej tráve MFK Zemplín.

Michalovčania odštartovali razantne, už po desiatich minútach hry otvoril skóre Gruzínec Gamkrelidze. Keď o trinásť minút neskôr pridal ďalší úspech hostí Ľubarskij, zdalo sa, že domáci hodia na ihrisko biely uterák. Nasvedčovala tomu aj ďalšia výrazná prevaha Michalovčanov, ktorí v prvom dejstve nepremenili ešte ďalších päť vyložených možností na skórovanie. Po prestávke sa obraz hry vyrovnal, domácim začal pomáhať aj rozhodca a hráči Böcsu, ktorí za MFK Zemplín jednoducho nestíhali, poriadne priostrili. Nervózny zápas napokon skončil víťazstvom hostí 2:0, čo znamená, že Michalovce si pripísali druhé víťazstvo za sebou a zároveň druhýkrát v rade neinkasovali.

Sme spokojní s herným prejavom i výsledkom, hoci ten mohol byť po prvom polčase ešte oveľa priaznivejší. Príležitosť dostali všetci hráči kádra, mrzia ma akurát menšie šrámy Viskupa a Uhľára.

Vladimír Rusnák mladší (Tréner MFK Zemplín)

KSC Böcs – Michalovce 0:2 (0:2)

Góly: 10. Gamkrelidze, 23. Ľubarskij.

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák – Uhľár (65. Blahuta), Vajda, Mižík (80. Liška), M. Pyrka – Viskup (85. Tatar), Ľubarskij (46. Pavlovčák), Hreško (46. Mihok), Mikulanin – Kunca (46. Sninský), Gamkrelidze.

BÖCS (prvý polčas): Edelényi – Bokros, Planéta, Tóth T., Ur – Flavio, Lipták, Vasas V., Ladányi – Urbin, Lázár.
BÖCS (druhý polčas): Erdélyi – Bokros (Orlóczki), Szakszon, Molnár Zs., Ur (Tóth K.) – Planéta (Flavio) – Lipták, Hadházi, Zsarnai – Ondó, Luc.