Dolný Kubín – MFK Zemplín Michalovce 1:2

MFK Zemplín vyhral v Dolnom Kubíne, vonku sa mu darí

Futbalisti Michaloviec v stretnutí 30. kola prvej ligy opäť potvrdili, že vonku sa im hrá lepšie, čo potvrdili víťazstvom v Dolnom Kubíne. Zemplínčania vyhrali na ihrisku nováčika 2:1 a posunuli sa na šieste miesto tabuľky.

Hostia začali aktívne a v 9. minúte sa po výkope brankára Pillára dostal k lopte kapitán Michaloviec Ľubarskij a využijúc pošmyknutie brankára Trabalíka sterelu k žrdi otvoril skóre – 0:1. V 19. minúte  Mižík pasom našiel Ruskovského, ktorý vystrelil, Trabalík vyrazil loptu iba pred seba, Paulovčák dorážal, ale Trabalík stihol napraviť svoju chybu a loptu vyrazil do bezpečia. V 22. minúte Jevľanov našiel Zahradníka, ktorého krížna strela mierila do žrde. Domáci odpovedali až v 41. minúte, Cicman sa dostal k lopte na hranici pokutového územia, jeho  strela však mierila vedľa. V 56. minúte sa Dolný Kubín radoval po tom, čo zahrával nepriamy kop z ľavej strany, nasledovala skrumáž v michalovskom pokutovom území a Čarnota zblízka vyrovnal na 1:1. Krátko po hodine hry v 62. minúte boli domáci v brejku, strelu Cicman brankár Pillár chytil. V 67. minúte Jevľanov krížnym pasom našiel Zahradníka, ktorý technickou strelou skóroval a poslal MFK Zemplín opäť do vedenia. To domácich vyburcovalo, vytvorili si tlak a v 80. minúte Jaworek išiel sám na Pillára, ale netrafil bránu. Hostia si napokon víťazstvo ustrážili a do tretice s Dolným Kubínom v tejto sezóne neprehrali.