Juniorky: Slovensko – Čierna Hora 17:21

intro_cier

cier01Slovensko prehralo, na MS pôjde Čierna Hora

Juniorské reprezentantky Slovenska neuspeli v rozhodujúcom súboji 6. kvalifikačnej skupiny o postup na majstrovstvá sveta v roku 2010 v Kórejskej republike proti Čiernej Hore, ktorej podľahli 17:21 (8:9). V michalovskej Chemkostav aréne sa teda z účasti na svetovom šampionáte v Ázii tešilo družstvo z Balkánu, ktoré na celom turnaji nestratilo ani bod.

Družstvo Slovenska vedelo, že na svetový šampionát ho môže posunúť iba víťazstvo, preto od začiatku išlo za svojim cieľom. Skóre stretnutia otvorila v 2. minúte po úniku Birkušová a po ďalšom presnom zásahu Košikovej sme v 7. minúte viedli 2:0. Súper znížil v 7. minúte zásluhou Markovičovej na 1:2, ale naše reprezentantky si naďalej udržiavali vedenie. Škrt cez rozpočet im spravilo nepríjemné zranenie hlavy strelkyne Košíkovej v 15. minúte, ktorá napokon skončila v nemocnici. Zásluhou skvelého výkonu brankárky Gubíkovej boli Slovenky vo vedení až do 27. minúty, keď sa po góle Markovičovej prvýkrát výraznejšie prejavili Čiernohorky (7:8). Naše reprezentantky do prestávky prehrávali rozdielom jediného gólu (8:9), ale nebyť troch nepremenných pokutových hodov, mohol byť stav priaznivejší. Po prestávke najprv Birkušová z krídla vyrovnala na 9:9 a v 33. minúte sme sa zásluhou Horňákovej znovu vrátili do vedenia. Čierna Hora ho však v 35. minúte znovu získala na svoju stranu a troma gólmi za sebou podnikla prvý únik (10:13). Slovensko neskladalo zbrane a v 51. minúte mohlo znovu vyrovnať, keď za stavu 16:17 mala Horňáková možnosť z pokutového hodu, ktorý však nepremenila (celkovo sme zo sedmičky neuspeli päťkrát!), a súperky troma gólmi za sebou ušli na rozhodujúcich 16:20.

“ Nemáme sa za čo hanbiť, s vysokým favoritom sme odohrali vyrovnanú partiu. Škrt cez rozpočet nám urobili viaceré zranenia, ale napriek tomu som na svoje družstvo hrdý. Cieľ sme síce nesplnili, ale s hrou na tomto turnaji môžem vysloviť spokojnosť. „

Róbert Popluhár (tréner SR 20)

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s0910/turnaj-jun/cier] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Slovensko – Čierna Hora 17:2]}

Slovensko – Čierna Hora 17:21 (8:9)

Pok. hody: 8/3 – 3/2, vylúčené: 3 – 6,
ČK: 57. Misurovičová (Č. Hora) za 3 vylúčenia
rozhodovali: Mykolaitis a Šniurevičius (obaja Litva)
600 divákov.

SLOVENSKO: Gubíková, Leviczká – Blažeková 3, Birkušová 3, Dudová, Pojezdalová, Horňáková 2/2, Minarčíková, Košíková 1, Michnová 1, S. Szarková 1/1, Demajová 3, Wollingerová 3, Kvetková.

ČIERNA HORA: Tatarová, Vukčevičová – Vlahovičová 1, Mehmedovičová 5, Joličičová, Premovičová, Misurovičová 1, Despotovičová, Kneževičová 7/2, Klikovačová, Deličová 1, Markovičová 4, Novakovičová, Lazovičová

2. Druhý výsledok: Fínsko – Bielorusko 31:26 (14:13)