MFK Zemplín Michalovce – FC Vion Zlaté Moravce 0:3

intro_31kolo

31kolo_01MFK Zemplín opäť doma strelecky naprázdno

Futbalisti Michaloviec nestrelili gól z hry ani vo svojom piatom jarnom vystúpení pred vlastným obecenstvom a lídrovi tabuľky zo Zlatých Moraviec podľahli hladko 0:3. Pre hostí tento trojbodový zisk zároveň znamenal spečatenie postupu do Corgoň ligy, preto po stretnutí strieľalo na trávniku aj šampanské. MFK Zemplín sezónu ukončí v sobotu na ihrisku Trenčína.

Zlaté Moravce od začiatku na ihrisku kraľovali a ich dobrý vstup do stretnutia korunoval v 7. minúte vedúcim gólom kanonier Pavelka. V 13. minúte našiel Kuračka spätnou prihrávkou Náthera, ktorý krížnou strelou tesne minul. O štyri minúty odpovedali aj domáci, po Ľubarského prihrávke mieril z ľavej strany do bočnej siete obranca Uhľár. V 19. minúte prenikol stredom ihriska hosťujúci Babic, s jeho strelou si brankár Pillár poradil. Zvyšok prvého polčasu sa niesol v znamení futbalovej uspávanky – ViOn dlho a umne držal loptu a domáci sa iba prizerali. Po prestávke bol futbal rušnejší. V 48. minúte vypálil spoza pokutového územia Babic, brankár Pillár bol namieste. Domáci prvýkrát namierili do priestoru Kuciakovej brány po hodine hry, Ruskovského slabučká strela ledva došla k brankárovi hostí. O tri minúty však práve Ruskovský uvoľnil Ľubarského, ten z dobrej pozície nechal krížnou strelou vyniknúť Kuciaka a odrazenú loptu poslal Zahradník vedľa. V 67. minúte sa kapitán hostí Kuračka presadil cez obrancu Blahutu a zoči-voči brankárovi Pillárovi nezaváhal – 0:2. O dve minúty centroval z pravej strany Ruskovský, Ľubarskij hlavičkoval sám z hranice „malého vápna“, ale iba do náručia brankára Kuciaka. Vzápätí dobre pálil Babic, Pillára neprekonal. V záverečnej minúte ešte napriahol z hranice pokutového územia Pavelka a jeho strela k žrdi po tretíkrát rozvlnila sieť domácich.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/futbal/s0910/31kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[MFK Michalovce – Zlaté Moravce 0:3]}