MFK Zemplín pred zrakom trénera Petrželu prehral

intro-ke-23062010

ke-23062010_2V stredu odohrali futbalisti Michaloviec svoje druhé prípravné stretnutie, tentoraz sa predstavili na pôde MFK Košice, kde ich výkon z tribúny sledoval aj nový tréner MFK Zemplín Vlastimil Petržela. Michalovce napriek tomu prehrali 2:3, hoci až do samého záveru boli v hre o priaznivejší výsledok. Ďalší súboj ich čaká v sobotu na ihrisku druholigovej Spišskej Novej Vsi.

Michalovčania, ktorí nastúpili s viacerými novými hráčmi, začali výborne, a po jedenástich minútach sa radovali z vedúceho gólu. Spoza pokutového územia napriahol Erik Seman a jeho strela skončila v sieti – 0:1. V 20. minúte sa mohli hostia radovať znovu, od polovice ihriska sa rútil sám na košickú bránu 17-ročný Oliver Špilár zo Stropkova, ale neuspel. V 27. minúte prenikol po pravej strane domáci Viazanko, ktorého gólovú strelu zastavil až stopér Sninský na bránkovej čiare. Z následného rohového kopu Milinkoviča hlavičkoval do žrde Pillárovej brány Cicman. Tesne pred prestávkou mal druhú veľkú možnosť mladík Špilár, ale zblízka napálil volejom iba do brvna. Po prestávke oba tímy mohutne prestriedali a viac z hry mali domáci. Najprv tri minúty po zmene strán skončilo sólo Jurča tesne vedľa. V 66. minúte mieril košický Vaščák do brvna, no o tri minúty sa už hlavičkou z uhla presadil Pačinda, ktorý vyrovnal na 1:1. V 74. minúte vyzvŕtal Jurčo na pravej strane Uhľára, centrom našiel Pačindu, ktorý opäť hlavou skóroval . 2:1. V 84. minúte prenikol po ľavej strane poľský obranca Daniel Pyrka, ktorého obrana domácich zastavila nedovolene, a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Jevľanov a „panenkovsky“ vyrovnal na 2:2. To však nebolo všetko, pretože dve minúty pred koncom napriahol spoza pokutového územia domáci Vaščák a spomocou teču prekonal brankára Žofčáka, čím rozhodol o vydretom víťazstve MFK Košice.

{youtube}AlklZSZjCx4{/youtube}

Na otázky novinárov pred zápasom odpovedal nový tréner MFK Zemplín Michalovce Vlastimil Petržela.

MFK Košice – Michalovce 3:2 (0:1)

Góly: 69. a 74. Pačinda, 88. Vaščák – 11. E. Seman, 84. Jevľanov (11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Eperješi.

MFK ZEMPLÍN: Pillár (46. M. Žofčák) – Blahuta (46. Uhľár), Sninský (46. Šitov), Vajda, Smrek (46. D. Pyrka) – Koristek (46. Ruskovský), Jakubčo (46. Dolutovský), Mihok (46. Jevľanov), Ľubarskij (46. Pavlovčák), E. Seman (46. Lazúr) – O. Špilár (46. Kunca).

{yoogallery src=[/images/obr/sport/futbal/s1011/priprava-leto/ke2306] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[MFK Košice – Michalovce 3:2]}

zdroj: MICHAL1.sk