MFK Zemplín doma hravo zdolal Spišiakov

intro-snv-26062010

snv-26062010_3Futbalisti Michaloviec v sobotu doma privítali druholigovú Spišskú Novú Ves, avšak kvôli daždivému počasiu sa zápas uskutočnil iba na vedľajšej umelej ploche. Domáci si napriek tomu schuti zastrieľali a súpera napokon zdolali presvedčivo 5:1.

Hoci hra bola v prvom polčase vyrovnaná, gólové údery režíroval Ukrajinec Jevľanov. Už v 3. minúte si po krátkom rohu vymenil loptu so Semanom, vzápätí premysleným centrom našiel na opačnom rohu šestnástky Vajdu a jeho parádny volej skončil v sieti – 1:0. Po tom Spišiaci mierne prevzali iniciatívu, ale po polhodine hry znovu Jevľanov uvoľnil do brejku mladého Špilára, ktorý strelou popri skúsenom brankárovi Kobrovi chladnokrvne zvýšil na 2:0. V 40. minúte si Jevľanov postavil loptu po signalizovanom priamom kope a strelou popri múre lišiacky zvýšil na 3:0. Po prestávke domáce družstvo prakticky vymenilo zostavu, hralo však naďalej nátlakovo a v 71. minúte po rohovom kope Mihoka zvýšil Hreško hlavou na 4:0. Potom sa dočkali aj Spišiaci čestného úspechu z kopačky Kiššáka, ale posledné slovo mali Michalovce, ktorí sa v 84. minúte opäť presadili po rohovom kope Mihoka a následnom zakončení Hreška.

Michalovce – S. N. Ves 5:1 (3:0)

Góly: 71. a 84. Hreško, 3. Vajda, 30. O. Špilár, 40. Jevľanov – 81. Kiššák.

Pred 150 divákmi rozhodoval Čaga.

Zostava MFK ZEMPLÍN: Pillár – Uhľár (46. Blahuta), Sninský, Vajda, Smrek (57. D. Pyrka) – Šitov (46. Hreško), Jakubčo (46. Pavlovčák) – Kunca (46. Ruskovský), Jevľanov (46. Mihok), E. Seman (46. Koristek) – O. Špilár (46. Ľubarskij).

{yoogallery src=[/images/obr/sport/futbal/s1011/priprava-leto/snv2606] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – S. N. Ves 5:1]}

zdroj: MICHAL1.sk