MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok B 2:2

intro_1kolo

02Domáca remíza, ktorá výkonom potešila

MFK Zemplín Michalovce v nedeľu odohral zápas prvého kola doma proti Ružomberku B. Aj keď remizoval, čo sa dá považovať za sklamanie, výkonom Zemplínčania hlavne po prestávke určite potešili.

Prvý polčas nebol z pohľadu Michaloviec ideálny. Dá sa povedať, že sa tréner Petržela netrafil do zostavy, pretože neexistoval stred zálohy, jej kraje okupovali hráči, ktorí hrali cez nohu – ľavák Mihol hral sprava a pravák Ruskovský zase zľava… Takisto 17-ročný útočník Špilár sa po hrote ofenzívy iba potuloval. A keďže horel aj stred obrany, nečudo, že hostia udreli minútu po prestávke po chybe stopéra Sninského, autorom ružomberského gólu bol v 44. minúte Tomáš Chovanec. Cez polčas došlo ku korektúram v zostave, mladíci Jakubčo a Špilár ostali v kabíne, na ich miesta vybehli Gamkrelidze a Jevľanov. Hlavne druhý menovaný si robil z hostí dobrý deň, keď nielenže servíroval parádne prihrávky ako na podnose, ale hostia by ma za kolotoč jeho kľučiek mali zaplatiť aj za kolotoč… V 58. minúte Jevľanov kolmo vysunul Kuncu, ktorý najprv ľavačkou trafil krížnou strelou žrď, no odrazenú loptu poslal do siete. O štyri minúty pohorel aj druhý stopér Vajda a Tomáš Chovanec poslal hostí znovu do vedenia. Michalovce potom vyvinuli neskutočný tlak podporený neuveriteľným tempom hry, čoho dôsledkom bol vyrovnávajúci gól Gamkrelidzeho v 72. minúte po najkrajšej akcii zápasu, v ktorej boli zapojení aj Jevľanov a Janek ako autor finálnej prihrávky. Potom MFK Zemplín vyvinul drvivý tlak, veľké šance mali Ruskovský, po ňom aj stopér Vajda, brankár hostí však svoj tím zachránil. Ružomberčania síce dvakrát viedli, ale remizovať si nezaslúžili.

1. kolo – I. futbalová liga

MICHALOVCE – RUŽOMBEROK B 2:2 (0:1)

GÓLY: 58. Kunca, 72. Gamkrelidze – 44. a 62. T. Chovanec.
ŽK: Mihok, Kunca – Greššák
ROZHODCA: M. Fajčík
Návšteva: 924 divákov.

MFK ZEMPLÍN Michaovce:
P. Pillár – Janek, Vajda, Sninský, Vanák – Mihok (73. E. Seman), T. Opiela, Jakubčo (46. Jevľanov), Ruskovský – Kunca, Špilár (46. Gamkrelidze).

MFK Ružomberok B:
Smieška – P. Maslo, T. Gejdoš, D. Jurč, Ondrík – Š. Pekár, Greššák, M. Nagy, Lovás (79. Baláž) – T. Chovanec, Shaqiri (69. Oravec, 89. Almaský).

Ostatné výsledky 1. kola:

• Trenčín – SFM Senec 2:0 (2:0)
  • Púchov – Šaľa 2:1 (0:1)
  • Lučenec – Liptovský Mikuláš 2:2 (2:1)
  • Dolný Kubín – Rimavská Sobota 2:0 (1:0)
  • FC Petržalka – Moldava nad Bodvou 1:1 (0:0)

Najbližší program:

• 2. kolo (sobota 24. 7. 2010 o 17.30 hod.): Rimavská Sobota – Michalovce
  • 3. kolo (sobota 31. 7. 2010 o 17.30 hod.): Michalovce – Liptovský Mikuláš

{yoogallery src=[/images/obr/sport/futbal/s1011/1kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Ružomberok B 2:2]}

zdroj text a foto: MICHAL1.sk