Domáci debakel MFK Zemplín s Trenčínom

intro_7kolo

07Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utŕžili v sobotňajšom šlágri siedmeho kola prvej ligy proti lídrovi tabuľky z Trenčína krutú lekciu. Prehrali 1:5 a navyše sa nevyznamenali pred rekordnou návštevou takmer 1500 divákov. Zemplínčania prehrávali už 0:5, aj keď im patril úvod zápasu a nebyť smoly v koncovke či neprajnosti rozhodcov, mohli sa postarať o zaujímavejší futbal.

Úvod patril MFK Zemplín, už v 1. minúte pálil Ruskovský do trenčianskej žrde! Potom sa v 24. minúte po dlhom aute Gergela ozval kanonier Depetris, ale mieril vedľa. Po polhodine hry obrana hostí zblokovala strelu Jevľanova a po následnom rohu Serečina hlavičkoval Sninský, ktorý trafil brvno! Za to hostia ukázali, ako sa dávajú góly, v 36. minúte sa oprel do lopty Vojtech Horváth a jeho bomba skončila v sieti. Zanedlho rozhodca Straka odpustil hosťom penaltu po faule na Jevľanova. No a šťastena stála pri Trenčanoch aj v 42. minúte, keď po nezmyselnom zlyhaní brankára Pillára skóroval poľahky Depetris – 0:2. Sedem minút po prestávke sa Trenčania radovali znovu, po centri Holubka zakončoval zblízka Adi Fanendo a od Sninského sa lopta odrazila po tretíkrát do michalovskej siete. Táto dvojica si gólový moment zopakovala aj v 64. minúte, center Holubka usmernil do siete znovu Adi Fanendo. V 80. minúte sa cez stred domácej obrany presadil striedajúci Trenčan Štefánik a popri Pillárovi zvýšil už na 5:0 pre hostí. Čestný úspech domácich zaznamenal v 90. minúte Dominik Kunca, ktorý využil jednu z minima chýb trenčianskej defenzívy.

{youtube}sgoXFHnXObo{/youtube}

7.kolo – I. futbalová liga – 2010/2011

MICHALOVCE – TRENČÍN 1:5 (0:2)

• GÓLY: 90. Kunca – 52. a 64. Adi Fanendo, 35. V. Horváth, 42. Depetris, 80. Štefánik.
  • ŽK: Baez, Kleščík, Depetris (všetci Trenčín).
  • ROZHODCA: Straka
  • Návšteva: 1456 divákov.

Zostava MFK ZEMPLÍN Michalovce: P. Pillár – Janek, Hruška, Sninský, Vanák – Ruskovský, T. Opiela, Jevľanov (75. Jakubčo), Serečin (75. E. Seman) – Kunca, Špilár (59. Gamkrelidze). Tréner: V. Petržela.

Zostava AS Trenčín: Volešák – Čögley, Ševela, Kleščík, Valla – Gergel (78. Hlohovský), Baez (77. Štefánik), V. Horváth, Holúbek – Depetris, Adi Fanendo (89. Mazan). Tréner: A. Guľa.

• 8. kolo (sobota 11. 9. 2010 o 15.30 hod.): Púchov – Michalovce,
  • 9. kolo (sobota 18. 9. 2010 o 15.00 hod.): Michalovce – Lučenec.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/futbal/s1011/7kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Trenčín 1:5]}

zdroj text a foto: MICHAL1.sk