Orli potrápili favorita

intro basketbal

Orli absolvovali v Košiciach veľmi smoliarsky zápas. Aj napriek tomu, že hrali bez svojich dvoch opôr  Romana Rakovského a Svitlicu boli domácemu favoritovi vyrovnaným súperom a výborným výkonom hlavne v obrane držali nádej na víťazstvo až dokonca. Prehra 45:46 je pre nich krutou, pretože pri troške šťastie si mohli pripísať na svoje konto aj prvé víťazstvo v nadstavbe. Michalovčania v úvode zápasu favorita zaskočili, keď veľmi dobrou obranou eliminovali jeho najväčšie zbrane. Orli viedli celú prvú štvrtinu a na jej konci svietil výsledok 12:10 v ich prospech. Druhú štvrtinu duelu začali domáci oveľa lepšie a začali sa presadzovať v útoku. Orli strelili v tejto časti iba šesť bodov a tak prehrali prvý polčas 18:24. Druhú polovicu stretnutia začali hostia vynikajúco a v 27. minúte sa im podarilo vyrovnať na 31:31. Košičania však strhli vedenie na svoju stranu a pred poslednou desaťminútovkou bol stav 37:33. Orli v závere tejto časti nevyužili niekoľko veľmi dobrých príležitosti, keď nepremenili ani vyložené šance spod koša. Záverečná časť bola napínavá do poslednej sekundy. To hlavne preto, že hostia sa postarali o zdramatizovanie zápasu. Päť sekúnd pred koncom, keď bol rozdiel iba jednobodový si lavička Orlov vzala až dva oddychové časy, no nepodarilo sa im streliť víťazný kôš. Bolo to hlavne preto, že domáci mali do tejto chvíle iba jeden faul a to dokonale využili.