Softenisová I. LIGA – 14. kolo

introsofttenis
Posledným 14. kolom  v obidvoch ligách bol ukončený III.ročník mestskej softtenisovej ligy mužov O pohár primátora mesta Michalovce pre súťažný ročník 2010/2011.  A práve posledné 14. kolo rozhodlo v I. lige i o celkovom víťazovi súťaže, keď dovtedy vedúci celok, Kornaz, ktorý mimochodom bol na prvom mieste v priebehu celej súťaže, nezvládol záverečný zápas súťaže s Mistrálom a po dramatickom boji prehral obidve štvorhry  v super tie-breakoch a tým prišiel o celkové prvenstvo. Ostatné stretnutia v I. lige skončili podľa predpokladov, Dvojka remizovala s Pohoďákmi, SKM Scudéria podľahla ŠTB Tímu, Limetka si až veľmi ľahko poradila v jedinej štvorhre so Štvorkou, druhá štvorhra sa neodohrala, nakoľko hostia nemali k dispozícii tretieho hráča. Celú súťaž bez prehry absolvovali dve družstvá a to víťazná Limetka a Mistrál. Na poslednom mieste v I. lige sa umiestnila SKM Scudéria, ktorá zostupuje pre nastávajúci ročník 2011/2012 do II. ligy.
I. LIGA – 14. kolo:

DVOJKA – POHOĎÁCI            1 : 1
1. štvorhra : Buranovský, Lukáč-Kviatkovský, Plančák         6:7 (5), 6:2, 8:10,
2. štvorhra : Anguš, Buranovský-Starjak, Šulc                       6:2, 6:1
V prvej štvorhre prvého setu snaživí hostia doviedli set do víťazného konca, keď domácim sa nedarilo najmä pri hre na sieti a volejoch. V druhom sete domáci otočili vývoj a poľahky vyhrali. V rozhodujúcom super tie-breaku hostia bojovali, mali pevnejšie nervy, stále viedli a zaslúžene dotiahli zápas do víťazného konca.
Prvý set druhej štvorhry bol vyrovnaný do stavu 2:2, potom rozhodla lepšia úderová istota domáceho páru. V druhom sete domáci pár spresnil údery a dôraznou hrou od základnej čiary hostí takmer k ničomu nepustil.

LIMETKA – ŠTVORKA            2 : 0
1. štvorhra : Popovič, Tomčo-Semko, Slaninka                         6:2, 6:0,
2. štvorhra : Harbuľák, Trčka-hostia na zápas nenastúpili        6:0, 6:0 k.
V prvej štvorhre boli po všetkých stránkach domáci lepší a jasne zvíťazili.
Na druhú štvorhru hostia nenastúpili.

SKM – ŠTB TÍM                                        0 : 2
1. štvorhra : Bereš, Vlčok-Baboš, Lesník                                   1:6, 3:6
2. štvorhra :Bela, Bereš-Harbuľák, Vall                                      1:6, 1:6
Už samotný výsledok prvej štvorhry napovedá, kto bol pánom na ihrisku. Domáci hráči sa vôbec nedokázali presadiť proti skvele zohratej dvojici hostí. Hráči ŠTB zaslúžene vyhrali, hoci v druhom sete za stavu 3:3 bola nádej pre domácich, aby spravili lepší výsledok. Hostia však drámu nepripustili a vyhrali jasne aj druhý set.
Ani v druhom zápase nedali hráči ŠTB šancu domácim a po výbornom výkone štvorhru vyhrali jasne 0:2.

KORNAZ – MISTRÁL                  0 : 2
1. štvorhra : Jakubec, P.Smetana-Semivan, Škirda                             6:4, 1:6, 7:10,
2. štvorhra :Jakubec, M.Smetana-Džuba, Semivan                              5:7, 6:2, 9:11
Pred zápasom mali domáci všetko vo svojich rukách, stačila remíza a obhájili by minuloročné prvenstvo. Začiatok prvej štvorhry tomu aj nasvedčoval, keď domáci rýchlo viedli 4:0. Potom prišlo zo strany domácich uspokojenie a hosťom dovolili vyrovnať na 4:4, avšak záver patril opäť domácim. Druhý set bol pre domácich nočnou morou a prehrali ho hladko 1:6. V super tie-breaku boli šťastnejší hostia a vyhrali tým i prvú štvorhru.
V druhej štvorhre v prvom sete boli lepší hostia, v druhom sete pre zmenu domáci. Drámou bol opäť super tie-break, v ktorom hostia už vyhrávali 3:8. Domáci však šnúrou piatich víťazných loptičiek sa dotiahli na súpera, avšak záver opäť vyznel pre hosťujúcu dvojicu.

ŠTVORKA – SKM SCUDÉRIA            2 : 0
1. štvorhra : Petrovčík, Slaninka-Béreš, Vlčok                             3:6, 6:4, 10:7,
2. štvorhra :Petrovčík, Semko-Bela, Kolesár                               6:2, 6:1,
V prvom zápase Scudéria prekvapila veľmi dobrým výkonom a až do konca to bol dobrý zápas, v druhom stretnutí Štvorka hladko porazila hosťujúcu dvojicu.