Výhru MFK Zemplín zariadili náhradníci

intro4kolo

Futbalisti Michaloviec vyhrali v súboji 26. kola prvej ligy na ihrisku Šale 1:0 a pripísali si na konto už tretiu výhru vonku v tejto sezóne.  O trojbodovom zisku pre Zemplínčanov rozhodol v 60. minúte český legionár Jan Knobloch, ktorý od prestávky vystriedal na ihrisku Francúza Zonzona, a zaujímavé je, že akciu mu vypracoval ďalší hráč z lavičky Róbert Kovaľa. Michalovce o týždeň doma v sobotu čaká Senec, potom cestujú na ihrisko Petržalky a následne doma privítajú trenčianskeho lídra.

Michalovčania bez viacerých zranených či potrestaných hráčov začali opatrne, ale postupom času sa osmelili a domácich nepúšťali do väčších streleckých príležitostí. Najbližšie ku gólu mal v 44. minúte český stredopoliar Hottek, ktorému nahrával Gamkrelidze, ale čistá gólová šanca sa skončila strelou vedľa. Oveľa viac vzruchu priniesol druhý polčas. Striedajúci Knobloch, ktorý nahradil tvrdo hrajúceho Zonzona, oživil michalovskú hru. To isté platí aj o 17-ročnom Kovaľovi, ktorý v 59. minúte nahradil Jakubča. Už o minútu tento mladíček prenikol do šestnástky domácich, jeho strelu brankár Gála vyrazil len pred Knoblocha a ten pohodlne strelil víťazný gól MFK Zemplín. V 68. minúte videl červenú kartu domáci útočník Zajac, Michalovce hrali až do konca presilovku a bez problémov udržali tesné víťazstvo.

26. kolo – I. futbalová liga 2010/2011

FK Slovan Duslo Šaľa – MFK Zemplín Michalovce  0:1

po polčase (0:0)

Góly: 60. Knobloch

ČK: 68. Zajac (Šaľa, za faul bez lopty).

ŽK: 18 Marcin za nešportové správanie voči rozhodcovi

34 Zonzon

Rozhodca: Perašin – 365 divákov.

SLOVAN DUSLO: Gála – Jakubička, Mihálik (24. Konopásek), Čirik, Jurkemik – Lalák, Tomiš, Toporčák (62. Devečka), Lancz, Obert (77. Takács) – Zajac.

MFK ZEMPLÍN: Brudňak – Janek, Marcin, Trninič, Vanák – Waseem, Hořava, Jakubčo (59. Kovaľ), Zonzon (46. Knobloch), Hottek – Gamkrelidze (90. Špilár).

Zvyšné výsledky 26. kola, piatok:

Petržalka – Lučenec 4:0 (1:0), sobota: Trenčín – Púchov 2:1 (1:0),o 17.30 h: SFM Senec – Dolný Kubín : (:), o 19.30 hod.: Moldava nad Bodvou – Rimavská Sobota : (:). Nedeľa o 10.30 hod.: Liptovský Mikuláš – Ružomberok B : (:).