Prvá jarná prehra winLandu

intro_presov2

Hádzanári prvoligového HC winLand Michalovce neuspeli v šlágri 20. kola na palubovke lídra tabuľky Prešova B, kde utrpeli po sérii desiatich víťazstiev vôbec prvú jarnú prehru 28:35 (11:16), čím si skomplikovali obsadenie tretej priečky v konečnej tabuľke, ktorá môže znamenať postup do extraligy. Keďže HC winLand si domáci súboj 21. kola proti Modre (28:22) predohral v nedeľu 3. apríla, najbližšie sa v akcii predstaví o ďalšie dva týždne, keď v záverečnom kole vycestuje do Stupavy.

Skóre prestížneho stretnutia otvoril v 2. minúte Drobňák a trojgólová odpoveď michalovskej trojice Gamrát, Krajňák a Frajkor nielenže otočila v 3. minúte skóre v prospech winLandu, ale zároveň predznamenala „hojdačkový“ priebeh väčšiny prvého dejstva. Prešovčania však zakrátko vyrovnali a dostali sa do vedenia, no v 9. minúte Lörinc vyrovnal na 5:5. Hneď na to skóroval Frajkor a winLand viedol 6:5. Prešov okamžite otočil dvoma gólmi reprezentanta Pekára, no Gamrát a Cibere odpovedali rovnakou mincou a winnLand viedol v 17. minúte 8:7. Potom opäť Prešov strelil tri góly za sebou a po presnej strele Pekára viedol v 22. minúte 10:8. Michalovce ešte kontrovali dvoma gólmi a v 24. minúte bolo vyrovnané 10:10. Od tej chvíle Prešov šiestimi gólmi za sebou (!) z trhákov získal šesťgólové vedenia a stratu Michaloviec znížil v poslednej minúte prvého polčasu Cibere.

Od druhého polčasu začali domáci zvyšovať svoj náskok a prvý gól winLandu po obrátke dal až v 34. minúte Kyseľ (18:12). Nádej na zvrat pre hostí skrsla v 40. minúte, keď Michalovce troma gólmi za sebou znížili na 19:15. Rezerva Tatrana však neponechávala nič na náhodu a stav 24:17 svietil na tabuli v 46. minúte. V 50. minúte viedli domáci 28:20 a hostia skorigovali na konečných 35:28 až pár minút pred koncom. Z michalovského tímu si zaslúži pochvalu hlavne skvele chytajúci brankár Kolpak.

• vylúčenia: 4 – 7.
  • ČK: 59. Krajňák (Michalovce za tri vylúčenia).
  • Rozhodovali: Vydra a Černý
  • 150 divákov.

Zostava TATRAN B: Niroda, Popčák – Urban 2, Geci 1, Durila 9, Drobňák 5, Briatka 1, Babjak 2, Bujdoš, Mikéci 7, Tóth, Orlovský, Pekár 8/1.

Zostava HC winLand: Bumbera, Kolpak, Serečun – Gamrát 6, Kyseľ 3, Frajkor 7/4, Regenda, Krajňák 3, Oblažný, Dani 1, Lörinc 1, Vetrecin 1, Mandžák, Cibere 6.

Najbližší program:
22. kolo (sobota 14. 5. 2011 o 17.00 hod.): Stupava – Michalovce.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana-muzi/2010-2011/presov2] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Prešov B – Michalovce 35:28]}