Michalovskí dorastenci s potupnou porážkou

introdorastt

Dorastenci hostili tento víkend na svojom ľade Bratislavákov. Svoj víkend začali už v piatok predohrávkou nedeľného zápasu proti HOBA Bratislava. Očakávala sa jasná výhra a do zápasu nastúpila aj päťka deviatakov a do brány sa postavil mladučký brankár z ôsmej ŠHT. Priebeh zápasu bol naozaj hladký, ale, žiaľ, v celkom opačnom garde. Naša mládež hrala tak, že ťažko tento zápas nazvať ligovým, pretože to čo predviedli michalovskí dorastenci, patrí skôr do kategórie víkendovej zábavy niekde na rybníku.

mi-pn_jun-3323

V prvej tretine sme zo strany domácich nevideli hádam ani jednu útočnú akciu, ktorá by mala hlavu aj pätu, chalani nevedeli spracovať puk, prihrať, zrážali sa na ľade, štart za pukom žiaden. Bol snáď zázrak, že po prvej tretine sme prehrávali iba 0:1. Slabo hrajúci bratislavčania nám v druhej tretine pridali ešte dva góly a v tretej tretine nám naložili ďalších päť.

V sobotu sa chalani zjavne dobre vyspali, lebo proti omnoho lepšiemu súperovi vykorčuľovali nebojácne a hrali ako vymenení. Nastúpili len v troch formáciach, zvýšili tempo hry a držali krok s favorizovaným celkom z bratislavského Ružinova a až do 42. minúty sa hralo bez gólu. Pomer striel v zápase hovorí za všetko: 15:37 v prospech bratislavských hráčov. Družstvo Ružinova bolo jednocho lepším tímom, napriek tomu si naši mládežníci za tento zápas zaslúžia pochvalu za svoj bojovný výkon, videli sme aj pekné akcie, aj obetavé obranné zákroky. Pochvalu si zaslúži aj domáci gólman, ktorý podržal mančaft a inkasoval len raz, druhý gól sme dostali pri záverečnej Power-Play do prázdnej brány.
No pochvalu si určite nezaslúži fakt, že chalani nedokázali tento víkend v dvoch zápasoch  vsietiť ani jediný gól.

HK Mládež Michalovce ŠHK KŠK Bratislava 0:8