Nečakaná prehra Orlov v Košiciach

bigi

4Do druhého polčasu nastúpili orli koncentrovanejšie, ale aj tak  sa im nepodarilo urobiť si rozhodujúci náskok. Na začiatku 4 štvrtiny sa vyfauloval Mižák a hosťom pomali dochádzali sily. Zápas bol vyrovnaní až do 5 minúty poslednej štvrtiny, keď za stavu 65:64 domácim podarilo skórovať po rychlých protiútokách a nato už orli nedokázali odpovedať. Domáci podali bojovný výkon a o ich víťazstve rozhodla vysoká úspěšnosť streľby jako aj širšia lavička. Domáci premenili v zápase až 9 trojbodových pokusov a hostia len 5. Za hostí podal výborný výkon Lukáš Šimko autor 30 bodov, 12 doskokov.

Kapybary Košice – 1.BK Michalovce 90:73 (35:33)

Štvrtiny : (21:17, 14:16, 21:23, 34:17)

Najbližší zápas odohrá 1.BK Michalovce na domácej palubovke už v sobotu 18.2.2012 o 16:00, keď privíta družstvo Bardejova. Prvý zápas prehrali Orli 74:58.

Body a zostava 1.BK : Šimko 30, Maškulík 19, R.Rakovský 15, Mižák 6, B.Šanta, Jäger 3, Novakovský, Biganič

Za domácích : Mišinský 29, Takáč 15