Orli po základnej časti doma bez prehry

introke

V 22. kole II. basketbalovej ligy privítali 1.BK Michalovce na svojej palubovke družstvo z Kežmarku. Bol to pre nich posledný domáci zápas pre play-off. Orlov ešte čakajú tri zápasy na palubovkách súperov (Sabinov ´B´, Prešov, Kovohuty Krompachy). V Kežmarku Orli zvíťazili 83:59. V tomto zápase dal tréner Roman Rakovský príležitosť všetkým hráčom a domácim sa v podstate týmto zápasom začala príprava na play-off.

3

Zápas začali lepšie Orli, keď viedli už 10:0, ale potom po zbytočných stratách lôpt súper dotiahol. Po prvej štvrtine bolo o 5 bodov, až v druhej časti domáci zapli a natiahli na polčasových 47:26. Orlom stále nevychádzali rýchle protiútoky a nevychádzala im ani streľba podľa predstáv. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, keď sa rozdiel v skóre držal na 20 bodov.    bol v do polovice prvej štvrtine vyrovnaný potom si už domáci vytvorili mierny náskok. V tomto zápase orli predviedli slabší výkon, keď ani jedna z ich hlavných zbraní – obrana nefungovala. V dobrom svetle sa ukázal Tomáš Mitterpák, ktorý zaznamenal až 13 doskokov, z  toho 4 útočné. Orli najbližšie vycestujú na zápas do Sabinova.

1.BK Michalovce – Kežmarok 82:63(47:26)

1.BK : Maškulík 27 (1 trojka), Mižák 23, R.Rakovský 12 (2), Jäger 8, Šanta 7 (1), Mitterpák T. 4, Biganič 1, Novakovský, Mikulský

Asistencie : R.Rakovský 7, Biganič 5, Mižák 4

Doskoky : T.Mitterpák 13, Mižák 11,

Štvrtiny : (18:13, 29:13, 17:16, 28:21)

Za hostí : Slezák 20, Šmálik 23, Tybor 17