MFK Zemplín nepochodil v Senci

introsenica

Domáci začali aktívne a už v 4. minúte Mikuličocu strelu stihol zblokovať na roh Korijkov. O dve minúty strieľal nepresne aj Gogolák. V 25. minúte Senčania po prvýkrát namierili medzi tri žrde, avšak v bráne stál pozorný brankár Bréda. O päť minút nato si michalovský gólman poradil aj so zakončením Šnegoňa. V závere prvého dejstva hry si Michalovčania vypracovali dve obrovské príležitosti. Najprv v 39. minúte sa po Uškovičovej strele zatriaslo brvno Matlákovej brány a o dve minúty nato Waseem po centri netrafil.

Vstup do druhého polčasu mali lepší domáci futbalisti a 49. minúte vychytal v Gogoláka v čistej šanci Bréda. O tri minúty Bedecs vypálil z 25 m veľmi nepresne. Na druhej strane Korijkov po rohovom kope hlavičkoval nad seneckú svätyňu. Tesne pred uplynutím hodiny hry si brankár Matlák nerozumel so stopérom Trajcsikom, ktorý si takmer vsietil vlastenca. Z následného rohu opäť hlavičkoval Korijkov, ale zase nepresne. V 69. minúte spravila hrubú chybu obrana hostí, lopty sa zmocnil Peňaška, ktorý bez problémov otvoril skóre zápasu – 1:0. O tri minúty domáci udreli po druhýkrát, po centri zle zasiahol loptu Bréda a Tomášek ju poslal pod brvno. MFK Zemplín odpovedal priamym kopom Hotteka, ktorý však nenamieril presne. Michalovčania sa predsa len dočkali, v 77. minúte Uškovič hlavou prihral Kuncovi a ten vsietil kontaktný gól – 2:1. V 83. minúte sa dostal k zakončeniu Uškovič, ale vystrelil vysoko nad. Záverčný tlak hostí už vyrovnanie neprinieslo, a tak prvýkrát v jari vyšli bodovo naprázdno.

Rozhodoval: P. Hrčka – 792 divákov

ŠK SFM: M. Matlák – Karč, Trajcsik, Polgár, J. Tomášek – Šnegoň (46. Timm, 84. Železník), Hlavatovič, Bedecs, Martin Mikulič – Gogolák, Peňaška

MFK ZEMPLÍN: Bréda – Waseem (81. Dargaj), Krmpotič, Korijkov, Hottek – Gamkrelidze, J. Hořava, Kovaľ (75. L. Forgáč), Mihok (46. Škvarka) – Uškovič, D. Kunca

Najbližší program MFK Zemplín:

• Nedeľa 8. apríla o 10.30 hod.: Ružomberok B – Michalovce (24. kolo)
  • Sobota 14. apríla o 19.30 hod.: Michalovce – Myjava (25. kolo)
  • Utorok 17. apríla o 19.30 hod.: Michalovce – Liptovský Mikuláš (dohrávané 20. kolo)