Poslednými troma hracími kolami v uplynulých dňoch vyvrcholila II.liga mužov

intromaj

Poslednými troma hracími kolami v uplynulých dňoch vyvrcholila II.liga mužov O pohár primátora mesta pre súťažný ročník 2011/2012. Víťaz súťaže družstvo Zalužíc až v 19.kole stratilo prvé body v súťaži a to v derby zápase s Hej Rup, ktoré však v poslednom stretnutí nečakane remizovali so stále sa zlepšujúcimi Michalovskými novinami, ktoré získali ďalší bod aj so Staršími lajdákmi. Víťazom II.ligy sa po zásluhe stalo družstvo Zalužíc, ktoré je zároveň postupujúcim družstvom do I.ligy pre nastávajúci súťažný ročník 2012/2013.

II. LIGA

Dohrávka z 15.kola:

MICHALOVSKÉ NOVINY – HEJ RUP                        0 : 2

1. štvorhra : Bajko, Hrabovský-Hocko, Vanta                      4:6, 4:6

2. štvorhra : Bajko, Borovič-Halovský, Hocko.                    4:6, 6:7

Domáci odohrali s favoritom veľmi vyrovnaný zápas, v prvej štvorhre sa rozhodovalo v koncovkách setov, ktoré vyzneli pre hosťujúcu dvojicu.

Aj druhá štvorhra bola podobná predchádzajúcej, hostia však dôraznejšou koncovkou získali rozhodujúce lopty a tým i celé stretnutie.

18. kolo:

ZALUŽICE – STARŠÍ LAJDÁCI                                               2 : 0

1. štvorhra : Fedoroňko, Tomáš-Gajdoš, Marec                   6:2, 6:2,

2. štvorhra : Greňa, Lešo-Gajdoš, Marec                 .           6:1, 6:2,

V obidvoch štvorhrách jednoznačná záležitosť domácich, ktorí Starších lajdákov predčili vo všetkých činnostiach..

SOŠOaS – HEJ RUP                                                          0 : 2

1. štvorhra : Halovská, Piskay st.-Halovský, Tušim              2:6, 2:6

2. štvorhra : Piskay ml. Piskay st.-Halovský, Hocko             3:6, 3:6

Prvá štvorhra v obidvoch setoch bola vyrovnaná do stavu 2:2, potom sa prejavila lepšia istota a presnosť úderov hosťujúcej dvojice, ktorí ťažili i z útočnej hry Halovského. Domáci sa dopustili veľa nevynútených chýb.

Aj druhá štvorhra bola podobná prvej, domáci „držali krok“ so súperom do stavu 3:3, potom však opäť začali kaziť ľahké lopty, čo skúsený súper využil a dotiahol bez problémov túto štvorhru do víťazného konca.

2. štvorhra : Gajdoš, Marec-Bajko, Borovič                         6:1, 6:3,

Prvá štvorhra bola veľmi vyrovnaná, v super tie breaku domáci viedli 9:8, záver však nezvládli a z výhry sa tešili hostia.

V druhej štvorhre domáci na prekvapenie hrali uvoľnenejšie a bez problémov súpera hladko zdolali. Vzhľadom na vývoj stretnutia je remíza spravodlivá.

SOŠOaS – voľno

20. kolo:

HEJ RUP – MICHALOVSKÉ NOVINY                                    1 : 1

1. štvorhra : Halovský, Tušim-Borovič, Hrabovský.             6:4, 4:6, 10:7

2. štvorhra : Halovský, Hocko-Borovič, Hrabovský              5:6,  skreč

Prvá štvorhra bola veľmi vyrovnaná, v koncovke prvého setu boli úspešnejší domáci,

v druhom sete pre zmenu hostia, v super tie breaku si domáci vytvorili náskok, ktorý udržali do konca.

V druhej štvorhre v prvom sete za stavu 5:6 pre hostí si domáci hráč Hocko natrhol sval a domáci skrečovali túto štvorhru.

ZALUŽICE – SOŠOaS                                                       2 : 0

1. štvorhra : Fedoroňko, Greňa-Halovská, Piskay ml.         6:3, 6:1,

2. štvorhra : Lešo, Tomáš-Piskay ml. Piskay st.                    6:3, 6:3,

Prvá štvorhra bola v réžii domácich hráčov, ktorí presnými loptami bodovali, naopak hostia sa dopustili množstva nevynútených chýb, čo rozhodlo o priebehu prvého setu.

Druhá štvorhra bola vyrovnaná do stavu 3:3 v obidvoch setoch, domáci sa v rozhodujúcich momentoch presadili útočnou hrou na sieti, čo rozhodlo o výsledku tejto štvorhry.

STARŠÍ LAJDÁCI– voľno

Konečná tabuľka II. ligy po 20. kole:

1. Zalužice                16          13        2          1                    26 :   4             41

2. Hej Rup                 16            8        6          2                    22 : 10             30

3. Starší lajdáci         16            5        5          6                    15 : 17             20

4. SOŠOaS               16            4        4          8                    12 : 20             16

5. Mich.noviny           16            0        3        13                     3 : 29                3

V Michalovciach, 23.4.2012                                     Komisia mestskej softtenisovej ligy