Michal Puškár po víťazstve na Veľkej Cene Slovenska na druhom podujatí v Brne cieľ nevidel.

brno_073

brno_004Po Veľkej Cene Slovenska na Slovakiaringu pokračovala séria jedného z najprestížnejších motocyklových šampionátov v Európe – UEM Alpe Adria road racing championship druhým podujatím, ktoré sa odohralo uplynulý víkend na Brnenskom okruhu.

brno_044

Sobotňajšia kvalifikácia triedy 125 SP priniesla tvrdý a zaujímavý súboj o pol position. Michal hneď v úvode zajazdil 2 rýchle kola a s náskokom viac ako dvoch sekúnd pred ostatnými jazdcami sa vrátil do boxu. Súperi však neustále zrýchľovali a pár minút pred koncom sa podarilo Renatovi Novoselovi (HR) prekonať čas nášho reprezentanta. Puškár okamžite vyrazil na trať a v  posledných 20 sekundách si definitívne zabezpečil pol position, keď predstihol Chorváta o viac ako 0,2s. Víťazstvo v kvalifikácii znamenalo zisk ďalšej repliky zlatej prilby. Prvý rad na štarte doplnili Pavol Skovajsa a minuloročný šampión Stefano Schillaci (I). Súboje v kvalifikácii sľubovali zaujímavý boj aj v nedeľných pretekoch.

brno_065

A nedeľa nesklamala. Po štarte sa sformovala štvorčlenná skupina tvorená jazdcami z prvého radu v ktorej to vrelo a poradie sa neustále menilo. Rozuzlenie sa črtalo v poslednom kole, keď sa Novoselovi s Puškárom podarilo mierne odpútať od prenasledovateľov. Michal neustále útočil na Chorváta, žiaľ 4 zákruty pred cieľom vypovedala jeho Aprilia službu a preteky nedokončil. Víťazom sa stal Renato Novosel pred Pavlom Skovajsom a tretí dojazdil obhajca minuloročného triumfu Stefano Schillaci.

Michal Puškár:

,,Tento víkend bol pre nás veľmi náročný, najmä kvôli meniacemu sa počasiu a s tým spojenými problémami s nastavením. V kvalifikácii sa nám podarilo získať druhú pol position v sezóne, čo ma veľmi potešilo, keďže som mal problémy s priľnavosťou predného kolesa a dvakrát som takmer spadol.

V pretekoch po štarte sa ukázalo, že s motocyklom nieje niečo v poriadku. Poklesol výkon čo malo za následok, že ma Renato predbehol. Preteky boli sprevádzané peknými súbojmi, kde sme si vo vedúcej štvorke často menili pozície. Snažil som sa držať kontakt, bolo v niektorých pasážach nutné riskovať viac, keďže motocykel s pribúdajúcimi kolami strácal stále viac výkon. V poslednom kole som do toho dal všetko, dostal sa na druhé miesto, získal mierny náskok a útočil na vedúceho Novosela. Žiaľ v motocykel vypovedal službu úplne niekoľko stovák metrov pred cieľom. Po rozobratí sa zistilo, že príčinou bola vada, ktorú nebolo možné odhaliť a niečo podobné sa nám ešte nikdy počas závodu nestalo.

Na jednej strane sklamanie zo straty možného víťazstva, na druhej je potrebné si uvedomiť  že sú veci, ktoré nieje možné ovplyvniť. Chcem poďakovať majiteľovi tímu p. Štefanovi Bunčiakovi, svojmu otcovi  a všetkým, ktorí nám držia palce.“

 

brno_069

brno_068

brno_055

Diskusia k článku