Dukla vyhrala v zemplínskom derby

hk-trebisov-michalovce-intro

hk-trebisov-michalovceV dnešnom druhom kole prvej hokejovej ligy Michalovčania cestovali do Trebišova. Náš prvý gól bol možno najkurióznejší v celej histórii michalovského hokeja!

V päťnástej minúte prvej tretiny hlavný rozhodca signalizoval vylúčenie Trebišova, no keďže puk ostal na naších hokejkách, správne hru neprerušil. Trebišovský brankár v domnení, že na trestnú lavicu odíde Michalovčan, odkorčuľoval na striedačku. Dukla s pukom na vlastných hokejkách preto poľahky skórovala do prázdnej trebišovskej brány. Tento moment do značnej miery ovplyvnil celý zápas, pretože zdeptaní domáci za pár sekund inkasovali aj druhý gól z hokejky Čížeka. O pár minút po akcii Linet – Fajčák bol stav stretnutia už 0:3! V zvyšnej časti zápasu bol Trebišov aktívnejší, nášich prestrieľal a tri minúty pred koncom, po akcii Králika, znížil na rozdiel jediného gólu… Z nasledujúcej pover-play sa nám podarilo opäť streliť gól do prázdnej brány na konečných 3:5.

Tento zápas je mimoriadne dôležitý pre vývoj celej sezóny. Už neraz sa totiž stalo, že Dukla prehrala u svojho “chudobnejšieho suseda” a v následných zápasoch prišla niekoľko zápasová šňúra prehier.