Dôstojná rozlúčka michalovských juniorov s rokom 2012

intro Vasas-11
HKM-Vasas-14

V poslednom ligovom zápase v tomto kalendárnom roku pripravili michalovskí juniori HK Mládež divákom krásny športový zážitok. Zápas mal všetko, čo má mať poriadny duel, navyše na medzinárodnej úrovni.

Prvým problémom zápasu bola identifikácia hráčov – domáci v čiernych dresoch, hostia v tmavo-červených. Chvíľami nebolo jasné, kto korčuľuje do tretiny.
Hostia z Budapešti sa pustili do domácich od úvodného buli. Už po 85 sekundách mal domáci brankár na konte 5 zásahov a raz lovil puk zo svojej siete, zatiaľ čo jeho náprotivok chladol na druhom konci štadióna. Našťastie inkasovaný gól naštartoval domáce družstvo a začal sa neúprosný duel. Akcie sa striedali na jednej i druhej strane, súboje sa pritvrdzovali, na ľade sa zdravo iskrilo. K druhému gólu zápasu mali blízko obe strany, navyše domáci nastrelili žŕdku. V druhej tretine domáci pritlačili na pílu ešte viac a prestrieľali súpera z Maďarska, ale aj brankári prispievali k dramatičnosti zápasu výbornými výkonmi. Aj preto počas druhej prestávky stále svietil na tabuli stav len 0:1.
V tretej tretine atmosféra hustla. Vyrovnanie prišlo až v 50. minúte a začala dráma, akú sme v juniorskej lige ešte túto sezónu nezažili. Päť minút pred koncom sa maďarský celok opäť ujal vedenia, minútu pred koncom tretej tretiny domáci opäť vyrovnali. Michalovčania poslednú minútu hrali oslabení, keď pykali za zlé striedanie. Napriek tejto nevýhode dotiahli zápas do predĺženia a dráma naberala otáčky. V predĺžení prišli domáci o ďalšieho hráča, keď puk priamo z buli vyletel až na striedačku a rozhodca rozhodol, že za to môže domáci hráč. Aby toho nebolo málo, zaštrajkovala aj časomiera a tabuľa neukazovala domácim ani čas, ktorý strávia na ľade iba v trojici proti piatim súperovým hráčom. Všetko toto juniori HKM dnes zvládli a zápas dotiahli až do fázy samostatných nájazdov. V súboji brankárov ukázal pevnejšie nervy domáci brankár Martin Babják, keď chytil dva nájazdy a jeho náprotivok len jeden, a v súboji útočníkov dominoval domáci Robo Jenčo, keď efektne zavesil posledný gól michalovských juniorov v tomto kalendárnom roku.
Všetky dôležité momenty zo zápasu vám prinášame vo fotogalérii.
Našim juniorom prajeme pekné Vianoce.

HK Mládež Michalovce – UTE-Vasas Budapešť  3:2 gws

po tretinách (0:1, 0:0, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie:

• 01:25   UTE        14 Ádám Garbacz (6 László Fülöp)
  • Divákov: 50
Michalovce: 88 Martin Babják GK – 21 Dávid Antal RD, 14 Ľuboš Horčík LD, 22 František Zrelák RW, 12 Róbert Jenčo CE, 11 Ján Oros LW, 27 Ladislav Halapy RD, 8 Peter Novák LD, 96 Dominik Harasthy RW, 10 Marek Oravec CE, 24 Dominik Kopec LW, 5 Ľuboš Kočan RD, 13 Martin Mitro LD, 86 Jozef Štofaník RW, 77 Jaroslav Hanes CE, 19 Matúš Socha LW
Prešov: 29 Levente Czóvek GK – 5 Norbert Balla D, 6 László Fülöp F, 7 Dániel Bata F, 8 Balázs Varga F, 9 Martin – Zoltán Turbucz F, 10 Péter – Zoltán Nagy F, 13 Botond Frajka F, 14 Ádám Garbacz D, 33 Roland Köllő F, 42 Balázs Kukucska D
89 Ciprián Postás D

{yoogallery src=[/images/obr2/sport/hokej/Juniori/s13/vasas] thumb=[polaroid] width=[150] height=[150] title=[HKM – UTE-Vasas Budapešť 3:2]}