Michalovskí kadeti porazili favorizované Košice

kadet

Aj družstvo kadetov odohralo počas víkendu posledný domáci zápas v tomto roku. Na domácej palubovke v derby privítali veľkého favorita družstvo Košíc, ktorého dres oblieka aj niekoľko reprezentantov. V prvom vzájomnom zápase prehrali orli vysoko o 35:90, keď so súperom držali krok len v prvom polčase. Odhodlaní domáci nastúpili v základnej zostave Hospodár, Jevočin, Meňky, Skvašík a Jankaj a hlavne v obrane pôsobili veľmi koncentrovane. V prvom polčase sa hral bojovný basketbal, keď sa orli presadzovali streľbou trojbodových pokusov a hostia najmä hrou z pod koša, kde mali jasnú výškovú a váhovú prevahu. Hral sa veľmi pekný a taktický basketbal na oboch stranách.

1.BK Michalovce – BK TU Esprit Košice  61:57 (28:27)

Najlepší strelci : 1.BK Mi : Skvašík 31, S.Kováč 17, Meňky 11, Hospodár 2 / Košice : Vilkovský 28, Oremus 15
Štvrtiny : (10:14, 18:13, 15:16, 18:14)

Ku konci druhej štvrtiny si domáci vybudovali 8 bodový náskok, ale stratou koncentrácie vyhrali polčas len o jediný bod. Na prekvapenie Michalovčania držali s favoritom krok a očakával sa náročný druhý polčas, najmä preto či sa domácim podarí udržať vysoké tempo hry a dobrú obranu. V druhom polčase sa obe družstvá striedali v miernom vedení a domácim znova padli ďalšie dve trojky. Po tretej štvrtine bolo 43:43. Domáci cítili, že sa môžu pokúsiť o dobrý výsledok. V druhom polčase držali orli na dištanc podkošového hráča hostí Oremusa, keď ho výborne bránil Jankaj. Problémy v tom čase robili presná streľba a vniky Vilkovského. V poslednej štvrtine sa znova odohrala taktická bitka. Domáci stále mierne viedli, ale necelé tri minúty pred koncom zápasu bolo 57:57. Od tohto momentu, ale skórovali len domáci keď mali pevné nervy pri trestných hodoch a nakoniec sa na domácich usmialo aj tak potrebné šťastie. V poslednej štvrtine domáci stále dobre bránili a znova zaznamenali dve trojky a 100% úspešnosť trestných hodov 6/6 čo nakoniec rozhodlo. Aj keď streľba zo stredných a trojbodových vzdialeností nepatrí medzi silné stránky domácich no v tomto zápase zaznamenali 10 úspešných trojok.

kadeti

Chlapci odohrali vynikajúci zápas, keď príkladne bojovali a najmä splnili taktické pokyny trénera Svitlicu. Za predvedený výkon a pekný športový zážitok sa obom aktérom potleskom odvďačila aj slušná divácka návšteva. Pre zaujímavosť stojí za zmienku, že na lavičke sa ako tréneri Košíc predstavili bývalí hráči A družstva 1.BK Michalovce z pred pár rokov Alexander Czako a Ľuboš Kováč. Posledné zápasy v tomto roku odohrajú Kadeti počas víkendu 15.-16.12.2012 v Rožňave

Najbližší domáce zápasy odohrajú kadeti 1.BK Michalovce na domácej palubovke predpokladane v sobotu 5.1.2013 o 18:15 privítame družstvo Academic Žilina a v nedeľu o 11:15 družstvo MBK Žilina. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični Gymnázia P.Horova.