Vo vyrovnanom zápase Dukla prehrala s Prešovom

Dukla-PO-22
Dukla-PO-11Hokejisti HK Dukla Michalovce nastúpili na zápas s Prešovom ako favoriti, no už prvých pár minút ukázalo, že proti sebe nastúpili dve vyrovnané mužstvá. Prvá tretina priniesla veľa šancí na oboch stranách aj krásne hokejové akcie. Druhá aj tretia tretina sa niesla vo veľmi vyrovnanom duchu a celý zápas sa diváci mali na čo pozerať. Po tretej tretine zápas skončil úplne zaslúženou remízou 2:2. Nakoniec rozhodli spravodlivo samostatné nájady. V nich boli na domácej strane úspešní Galváč aj Románek, zatiaľ čo na strane Dukly iba Šechný, a tak si dva body za výhru 3:2 po trestných strieľaniach pripísali Prešovčania. Michalovskí hokejsti sa najbližšie predstavia doma, keď v utorok 29. januára o 17.00 hod. privítajú na domácom ľade Spišskú Novú Ves.

HC 07 Prešov – HK Dukla Michalovce 3:2 po s.n.
po tretinách (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)
Góly: 29. Románek (Hopkovič), 46. Schneider, rozhod. sam. nájazd Románek – 6. Čížek (Žemba, Palovčík), 36. Čavrk (Zorvan, Rusnák)

Vylúčení: 4:5.
Presilovky: 1:0.
Oslabenia: 1:0.
Rozhodovali: Orolín – M. Korba, P. Korba.
Divákov: 551.

Prešov: Fedor – M. Varga, Hopkovič, V. Sabol, Hajudk, Kadlubiak, Loydl, Jursa, Mihňák – P. Segľa, Caban, Románek – Leskovjaknský, Gavač, Mikluš – Kivader, Kubus, Schneider – Renčok, Tomčák, Petroc.
Michalovce: Petro – Vorobel, Gavura, Š. Rusnák, Žemba, Šeliga, Hrubý, Halapy – Šimčák, Šechný, Drotár – Ľ. Chovan, Palovčík, Čížek – Čavrk, Linet, Zorvan.

Program HK Dukla do konca základnej časti:
  • Utorok 29. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce – HK Spišská Nová Ves (41. kolo)
  • Piatok 1. február 2013: HC 07 Detva – HK Dukla Michalovce (42. kolo)
  • Nedeľa 3. február 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce – HK Trnava (43. kolo)
  • Utorok 5. február 2013: MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce (44. kolo)