Zaslúžené víťazstvo nakoniec Orlom nepomohlo obsadili 13.miesto

DSC 8856
DSC 4481
Cez víkend vyvrcholila poslednými zápasmi súťaž juniorov o 9. až 13.miesto. V sobotu sa Orlom nedarilo a po slabom výkone vysoko prehrali. V hre chýbala nielen bojovnosť, ale aj kolektívny výkon. Nenašiel sa žiaden hráč, ktorý by zobral na svoje ramená zodpovednosť. Slabým prístupom a obranou darovali domáci hosťom pohodlné víťazstvo, na ktoré im postačilo aj 6 hráčov s ktorými do Michaloviec pricestovali. Orli zaznamenali aj celkovo len 26% úspešnosť streľby čo samozrejme nemohlo stačiť na lepší výsledok.

DSC 4599

1.BK Michalovce – Banská Bystrica  36:94 (18:37), štvrtiny : (10:22, 8:15, 8:21, 10:36)

Zostava 1.BK : M.Jevočin 11, S.Kováč 7, M.Laurinčík 5, M.Chrobák 4, J.Novakovský 3, R.Štec 2, F.Jankaj 2, M.Hospodár 2, M.Pirkovský, M.Podžubam
 DSC 4706

Po zbabranom sobotňajšom zápase sa Orlom v nedeľu podarilo sčasti odčiniť zlý dojem. Aj keď hostia začali veľmi dobre, strelecky sa presadzoval najmä Bolek domácim sa zápas vydaril. Počas celého zápasu Orli výborne bránili a oproti sobote sa vyvarovali aj zbytočných strát. Na prekvapenie aj dobre doskakovali a aj v útoku zaznamenali 10 doskokov pri jasnej výškovej prevahe hostí. Hostia väčšinu zápasu bránili zónovú obranu čo domácim vyhovovalo a darilo sa im presadiť. V druhej štvrtine sa domáci bodovo dotiahli na súpera. V tretej štvrtine sa lámal zápas a Michalovčania túto časť zvládli výborne, ubránili a dali až 30 bodov. Celé družstvo podalo bojovný a zodpovedný výkon. Každý z hráčov splnil taktické pokyny a obranné úlohy čo nakoniec viedlo k úspechu. Aj keď sa ešte interisti snažili v štvrtej štvrtine otočiť zápas, stiahli na 6 bodov no Orli kontrovali a dokonca Lauričík smečom zakončil svoje vniknutie pod kôš. Orli si už výhru nenechali ujsť a potešili domácich fanúšikov. Zápas priniesol pohľadný a rýchly basketbal.
DSC 8813
Výborný výkon podal Samo Kováč, keď zaznamenal 44 bodov z toto 10 úspešných trojok zo 16 pokusov. K nemu sa pridal aj netradičný strelec Rišo Štec, ktorý zaznamenal 22 bodov. Obaja hráči dosiahli v tomto zápase sezónne bodové maximum. V poslednom zápase sezóny celé družstvo odohralo pekný a bojovný zápas. Zaslúžené víťazstvo nakoniec Orlom v tabuľke nepomohlo a v konečnom súčte obsadili 13.miesto.
1.BK Michalovce – Inter Bratislava   84:69 (38:40), štvrtiny : (17:22, 21:18, 30:17, 16:12)
Zostava 1.BK : S.Kováč 44, R.Štec 22, M.Laurinčík 8, M.Jevočin 6, F.Jankaj 4, M.Hospodár, J.Novakovský, M.Chrobák, M.Pirkovský, M.Podžubam