Michalovskí hokejisti po výbornom výkone zdolali Nové Zámky!

banovsky-intro

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v šlágri 19. kola prvej hokejovej ligy na vlastnom ľade nad tímom HC Mikron Nové Zámky 7:5. Tri góly do siete ambiciózneho nováčika súťaže zaznamenal Peter Klouda, po dva pridali Martin Drotár a Tomáš Banovský.

Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia v Detve, doma ich uvidíme v piatok 20. novembra o 17.00 hod., kedy privítajú celok Topoľčian.

Michalovskí hokejisti ukázali opäť raz jeden z výkonov, ktorý by ich mal zdobiť celú súťaž. V otvorenom zápase s ambicióznym nováčikom hrali vyrovnaný hokej a od druhej tretiny boli dokonca lepším tímom. Je len na škodu, že takéto výkony nevedia zopakovať viackrát. Za ten dnešný si víťazstvo absolútne zaslúžili a kiežby ich tento zápas naštartoval k lepším výkonom, ako predvádzali doteraz…

46. Gula (Šiška), 58. Hegyi (Dubec)

Vylúčení: 9:8, navyše Voronov 10. minút napadnutie hlavy a krku – Gutov 10. minút nešportové správanie.

Presilovky: 3:2

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Lauff – Vyšný, Smerek

Divákov: 808

HK DUKLA: D. Okoličány – Hančák, Šangin, Dolgoš, Vl. Urban, Buraľ, A. Voronov, Boboš – Faith, Klouda, Drotár – Lušnikov, Hinďoš, Čížek – Fedorko, Huňady, M. Schnelly – Banovský, R. Jenčo, Salnikov.

HC MIKRON: Kristín (39. Šinkovič) – M. Chovan, Ďurčo, Baron, M. Šiška, P. Gula, Hrudík, R. Ölvecký, D. Konc ml. – Podstavek, Čaládi, Svoboda – Lochanin, Gutov, Mamonovs – Koutník, D. Hegyi, Dubec – Weissmann, O. Štefanka, Priganc.

zdroj: duklamichalovce