Pilsner Urquell oslavuje 176. výročie: Do Michaloviec prinesie exkluzívny pivný zážitok

Pilsner Urquell oslavuje 176 rokov od uvarenia prvej várky. Oslava narodenín originálneho zlatého ležiaka, podľa ktorého sa varí viac ako 70% pív po celom svete, začala tradične na Pilsner Feste v Plzni – najväčšom pivnom festivale u našich západných susedov. Nadviazala naň putovná roadshow, ktorá s touto pivnou legendou, sládkom a výčapníckym majstrom Mastrom Bartenderom na Slovensku štartuje hneď v troch mestách na východe Slovenska.

Putovná roadshow pripomínajúca zrod plzenského ležiaka oficiálne na Slovensku začína 18. októbra v michalovskom podniku U Grolla a v košickej plzenskej reštaurácii Camelot. V metropole východu, v Košiciach, ešte zostáva. 19. októbra sa oslavy prvej várky zlatého ležiaka presunú do Pilsner Urquell Pubu. O deň neskôr, v sobotu 20. októbra si už ten pravý originál môžete vychutnať v Prešove. Roadshow bude pokračovať naprieč celým Slovenskom, a to cez Tatry až k Dunaju.

Na oslavách prvej várky je pre návštevníkov pripravený výnimočný nefiltrovaný ležiak, ktorý je špecifický tým, že v závere výrobného procesu neprejde filtráciou a pasterizáciou a ponúka tak hosťom exkluzívny pivný zážitok. V Michalovciach sa milovníci zlatého moku stretnú aj so sládkom Plzenského Prazdroja Janom Pýrim, ktorý na mieste slávnostne narazí drevený sud s týmto legendárnym ležiakom. V Košiciach a Prešove sa o narazenie nefiltrovanej prvej várky postarajú víťazi prestížnej medzinárodnej súťaže Pilsner Urquell Master Bartender Michaela Bosáková a Štefan Drozd.

 „Návštevníci si tak budú môcť dopriať nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell, rovnaký ako v pivniciach plzenského pivovaru,“ hovorí emeritný vrchný sládok Plzenského Prazdroja Václav Berka. Ľudia si tiež môžu zasúťažiť v skladaní drevených sudov, celkovú slávnostnú atmosféru doplní skvelá živá kapela.

Do osláv sú zapojené mnohé reštaurácie a pivnice na Slovensku. Všetci si pripomínajú dátum 5. októbra 1842, kedy plzenskí mešťania prvýkrát uvarili a ochutnali zlatý ležiak Pilsner Urquell, ktorý sa krátko po svojom zrode začal vyvážať aj do zahraničia. Stal sa z neho uznávaný svetový fenomén, ktorý si milovníci piva môžu vychutnať vo viac ako 50 krajinách sveta. „Už od svojho zrodu je plzenské pivo originálom, ktorý varíme zo stále rovnakých surovín a podľa rovnakej receptúry. Viac ako 70% pív po celom svete, ktoré sa dnes uvarí, sú pivá typu Pils / Pilsner a sú inšpirované práve pivom Pilsner Urquell,“ uzavrel úspech Pilsner Urquell Václav Berka.

Príďte aj vy s nami osláviť 176 výročie piva, ktoré zná celý svet!

Kde a kedy sa ešte uvidíme?

Michalovce – U Grolla, 18.10.2018 o 18:00 hod

Košice – Plzenská reštaurácia Camelot, 18.10.2018 o 18:00 hod

Košice – Pilsner Urquell Pub, 19.10.2018 o 21:00 hod

Prešov – Pilsner Urquell Pub, 20.10.2018 o 18:00 hod

Diskusia k článku