Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd podporuje pitným režimom Michalovce

Po Košiciach, Banskej Bystrici a Nitre sa Európskym mestom športu stali pre rok 2019 Michalovce. Mesto má k športu veľmi blízko aj vďaka viacerým klubom, ktoré sa pohybujú v najvyšších slovenských súťažiach, a preto s radosťou privítalo spoluprácu s Asociáciou výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd.

Asociácia dlhodobo podporuje aktívny a zdravý životný štýl. Jedným z hlavných cieľov tohto záujmového združenia je podpora konzumácie minerálnej a pramenitej vody ako základu pitného režimu. Správny pitný režim je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý. Obzvlášť dôležitý je pri pohybe a fyzickej aktivite, preto Asociácia podporila svojou činnosťou Európske mestá športu na Slovensku aj v minulých rokoch a pokračuje v tejto činnosti aj naďalej – v Michalovciach. O pitný režim od Asociácie môžu požiadať športové kluby aj organizátori športových podujatí počas celého roka. Nedávno tak urobili aj organizátori mládežníckych majstrovstiev SR v hádzanej Slovak Open Handball 2019, ktoré sa konali v našom meste počas druhého júnového víkendu.

„Sme veľmi hrdí na to, že sa nám podarilo získať titul Európske mesto športu ako prvému okresnému mestu na Slovensku. Zároveň sme radi, že Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd je naším partnerom a tešíme sa na spoluprácu a ich účasť na športových podujatiach v Michalovciach,“ hovorí primátor Viliam Zahorčák.

O športové podujatia v tomto roku rozhodne nie je núdza. Veríme, teda že si každý príde na svoje. S radosťou vás privítame na športoviskách v Michalovciach – Európskom meste športu 2019.

 

Diskusia k článku