Na Silvestra sa oplatí zavítať aj do metropoly Zemplína

Koniec roka sa rýchlo blíži, a preto je dobré začať uvažovať nad tým, kde stráviť posledné minúty starého a prvé minúty nového roka. A množstvo ďalších nasledujúcich. Na Silvestra sa oplatí zavítať aj do metropoly Zemplína, dobrá nálada tam chýbať určite nebude.

Netradičné, ale veselé recesistické zápolenie môžete zažiť presne napoludnie, keď prídete na Námestie osloboditeľov pred budovu mestského úradu. Mesto organizuje súťaž vo vystreľovaní zátok zo šumivého vína. Cieľom súťažiacich je vystreliť zátku do čo najväčšej vzdialenosti. Zúčastniť sa môže každý záujemca, ktorý si donesie fľašu šumivého vína s obsahom 0,7 litra. Výzvou pre súťažiacich je, že stále platí rekord súťaže ešte z roku 2005, kedy Pavol Tóth vystrelil svoju zátku zo šumivého moku do vzdialenosti 31 metrov. Odvtedy sa nikomu nepodarilo tento rekord prekonať.

Všetci Michalovčania aj návštevníci z okolia, z blízka i z väčšej diaľky sú potom večer srdečne zvaní na michalovské Námestie osloboditeľov, kde sa chystá oslava 27. výročia štátnosti. Spoločne privítať nový rok bude stáť za to. Návštevníkov čaká program spojený so zapálením vatry aj príhovorom primátora. Nebude chýbať dobrá hudba v podaní  hudobnej skupiny Charakter ani pyromuzikálny ohňostroj, ktoré sú pre množstvo ľudí synonymom tej pravej silvestrovskej oslavy.

Diskusia k článku