Zemplínske slávnosti, folklórny festival spevu a tanca

Zemplínske slávnosti sú už vyše šesťdesiat rokov neodmysliteľne späté s letom v Michalovciach. V roku 2019 sme ich 60. výročie oslávili veľkolepým trojdňovým programom netušiac, že na 61. ročník si budeme musieť počkať viac než jeden rok. 

Už túto sobotu 14. augusta o 19.00 hod. pozývame všetkých milovníkov folklóru na Námestie osloboditeľov v Michalovciach, kde na tribúne pred mestským úradom odštartuje festival spevu a tanca – Zemplínske slávnosti. Pre aktuálne platné protiepidemiologické opatrenia sa slávnosti budú konať s obmedzeniami a programom výrazne skráteným na jeden večer.

Tento rok sa v programe predstavia iba domáci účinkujúci. Na všetkých priaznivcov ľudovej hudby, spevu a tanca sa tešia známe a obľúbené michalovské folklórne súbory Zemplín a Jurošík. FS Zemplín bol založený v roku 1957 a doposiaľ vystupoval v 34 štátoch na piatich kontinentoch sveta. FS Jurošík je podstatne mladší, vznikol v roku 2011, ale svojou kvalitou patrí medzi najlepšie amatérske súbory na Slovensku. Na pódiu túto sobotu uvidíte aj folklórne duo Dvojo z Mihaľovec a súčasťou programu počas večera bude krst ich hudobného nosiča.

Prosíme návštevníkov, aby rešpektovali pokyny a usmernenia organizátorov. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie bude konať vo veľkej sále mestského kultúrneho strediska.

Diskusia k článku