Boli frajermi pod rúškom noci. Teraz čelia obvineniu

intropolicia

Štvorlístok kamarátov zo Sečoviec, 25-ročný Emil, 24-ročný Marián, 22-ročný Marián a 19-ročný Jaroslav, ktorí sú už pre sečovských policajtov „starí známi“, im dali o sebe opäť vedieť.

     Spoločne sa dohodli, že v prvý novembrový víkend zaženú nudu neohlásenou „návštevou“ v jednom z rodinných domov v meste Sečovce. Po tom, čo sa cez neoplotený kúsok dostali na pozemok, našli tam železnú tyč, a spoločne zhodnotili, že sa im môže zísť na to, aby sa dostali do domu. Najodvážnejší z nich bol Emil, ktorý poškodil dvere, a keď vošli dnu, vzal z letnej kuchynky motorovú pílu, a potom všetci spoločne dom opustili. Majiteľka domu škodu na odcudzenej píle a poškodení dverí vyčíslila na niečo málo viac ako 100 eur.

     Skladaním malých detailov a vďaka výbornej miestnej znalosti sečovských policajtov netrvalo dlho, a partia kamarátov sa ocitla v rukách mužov zákona. Po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Sečovciach z prečinu krádeže obvinil všetkých štyroch mužov. Traja z nich, Obaja Mariánovia a Jaroslav boli za obdobný čin postihnutý aj v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch.

     Každému zo štvorlístka hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody a za mrežami sa môžu posedieť až 2 roky.

Diskusia k článku