Ďalšia tragédia na cestách Zemplína

Krátko po 15.hodine viedla 42-ročná Ukrajinka osobné motorové vozidlo zn. Seat Leon. Podľa doterajších zistení pri prejazde ľavotočivej zákruty za obcou Tibava v smere na obec Orechová neprispôsobila rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe a vozovky, ale i aktuálnym poveternostným, podmienkam, s autom zišla z cesty na trávnatý porast, potom s vozidlom ďalej pokračovala v jazde po priekope, až prednou časťou vozidla narazila do betónového mostíka, kde vozidlo zostalo stáť. Vodička aj spolujazdec (20), nachádzajúci sa na zadnom sedadle, utrpeli pri dopravnej nehode zranenia nezlučiteľné so životom a na mieste nehody im podľahli.

Spolujazdec (25) z Ukrajiny, sediaci na prednom sedadle, podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia. Celková predbežná škoda bola vyčíslená na 8.000 eur. To, či vodička pred jazdou požila alkoholické alebo iné omamné látky, bude zisťované pri nariadenej pitve. Presná príčina tejto dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských dopravných policajtov aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. 

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach začal v súvislosti s dopravnou nehodou trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví.

Diskusia k článku