Polícia objasnila ďalšiu lúpež

intropolicia

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zadovážených dôkazov vzniesol obvinenie pre zločin lúpeže 35-ročnému mužovi z Trebišova, ktorý v stredu (20.04.) popoludní na Nemocničnej ulici v Trebišove lúpežne prepadol 85-ročnú dôchodkyňu. Podľa doterajšieho vyšetrovania sa obvinený muž s poškodenou ženou, pohybujúcou sa na invalidnom vozíku, najprv dal do reči a poradil jej, že kvôli stavebným prácam v okolí sa k obchodnému centru dostane po poľnej ceste za nemocnicou. Dôchodkyňa mužovi uverila, ale jeho úmysly boli nekalé. Dôchodkyňu nasledoval a keď asi po 150 metroch došla k násypu zeminy, pod zámienkou pomoci sa obvinený muž pritlačil na invalidný vozík a z kabelky, ktorú mala žena prevesenú cez plece, jej vybral peňaženku, z ktorej ukradol finančnú hotovosť 110 eur. Svojho lupu sa zmocnil aj napriek kriku poškodenej ženy o pomoc, ktorá sa snažila brániť svoje veci rukami. Potom z miesta utiekol. Pri tomto incidente dôchodkyňa, našťastie, žiadne zranenia neutrpela.

     Zo svojho lupu sa však 35-ročný muž dlho netešil. Trebišovskí policajti na základe výbornej miestnej a osobnej znalosti podozrivého muža krátko po čine vypátrali a obmedzili na osobnej slobode.  Polícia ukradnuté peniaze zaistila a budú vrátené jej majiteľke.

     Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na vzatie obvineného do väzby. Po dokázaní viny mu za tento skutok, spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Diskusia k článku