Jánske ohne nad Šíravou 2022: Prinášame vám kompletný program

Festival svetla s tradičným pálením vatry a s prezentáciou svätojánskych zvykov, obohatený o tradičné jedlá, vína, remeslá a skvelé vystúpenia sa vracia na Vinianske jazero!

Svätojánska noc počas obdobia letného slnovratu, ktorá je oslavou najdlhšieho dňa v roku má na Slovensku dlhoročnú tradíciu. Podujatie Jánske ohne nad Šíravou nadväzuje na túto zvyklosť a spája historické, umelecké a kultúrne zvyky do modernej podoby v krásnej prírode vyhľadávanej turistickej destinácie – obce Vinné. Reprezentuje nielen pasívny oddych, ale aj aktívny pohyb a v neposlednej miere úroveň atraktivity v rekreačnej oblasti. Jeho cieľom je zachovávať a približovať históriu a moderný potenciál Košického samosprávneho kraja aj pre ďalšie generácie. 

Otvorenie festivalu začína výstupom na hrad Vínne, kde sa môžete tešiť na atrakcie a zábavu, ktorú zabezpečujú regionálny partneri a členovia komunity. Predstavia vám svoje tvorivé dielne pre deti i dospelých bohaté na netradičné aktivity, dajú vám ochutnať z miestnych špecialít a ukážu vám turistické zákutia Zemplína. Pri západe slnka si vychutnáte vystúpenia a koncerty s headlinerom Petrom Cmoríkom a jeho kapelou, ktorú následne doplní ohňová show a zapálenie vatry. 

Vstupné na podujatie v cene 3 eurá.

Parkovné v areáli pri Vinianskom jazere v sume 6 eur.

Diskusia k článku