„Toto je prepad, dajte mi fľašu!“ povedal zamaskovaný lupič

intropolicia

Scénu ako z filmu zažila vo štvrtok (2.2.) krátko pred 19. hodinou zamestnankyňa jednej z prevádzok potravín v Trebišove. Osoba zahalená kapucňou na hlave a tvárou zakrytou respirátorom vošla do predajne a pri pulte na zamestnankyňu vytiahla nôž so slovami: „Toto je prepad, dajte mi fľašu!

Hoci sa zamestnankyňa (61) bála o svoj život a zdravie, nespanikárila, duchaprítomne stlačila núdzový signál a osobe vydala fľašu whiskey. Na peniaze sa osoba ani neopýtala, zamestnankyni neublížila a z predajne odišla preč.

Policajné hliadky boli na mieste do pár minút a po osobe podľa popisu začali okamžite pátrať. Prekvapením bolo, keď sa na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Trebišove krátko po 20.30 hodine dostavila osoba, ktorá policajtom povedala, že je presne tou, ktorú hľadajú.

Policajti 29-ročného Jána z okresu Trebišov obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní procesných úkonov, ktoré Jánove slová potvrdili, ho vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil zo zločinu lúpeže. Keďže skutok spáchal závažnejším spôsobom konania, teda so zbraňou, v prípade dokázania viny mu hrozí sedem až 12 rokov za mrežami. Trebišovský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby.

Diskusia k článku