Finále 1. zápas: ŠKP Ba – Iuventa Michalovce 31:23

hadzana

IUVENTA PREHRALA V PRVOM FINÁLE O OSEM GÓLOV 23:31

Hádzanárky michalovskej Iuventy prehrali v úvodnom zápase finálovej série národného play-off na pôde úradujúceho majstra ŠKP Bratislava rozdielom ôsmich gólov 23:31 (11:14). Druhý súboj je na programe zajtra o 12.00 hod. v priamom televíznom prenose na STV 3.

Iuventa začala prvý finálový duel odvážne a po deviatich minútach viedla 4:3. ŠKP však v priebehu siedmich minút sériou troch gólov otočilo na 6:3 vo svoj prospech, ale v 21. minúte sa Michalovce po góle Bachirevovej dotiahli na 8:7. Domáce znovu odpovedali troma gólmi v rade a v 25. minúte sa v bráne Iuventy namiesto Kudročovej objavila Gubíková. Kanonierka Polláková síce dokázala v závere prvého polčasu znížiť na prijateľných 13:11, ale do kabín išli domáce s trojgólovým vedením 14:11. V 37. minúte sa Michalovce znovu dokázali priblížiť na rozdiel dvoch gólov (17:15), no domáce už tradične odpovedali gólovou mincou a v 43. minúte zvýšili svoj náskok na rozdiel piatich gólov 22:17. Štrnásť minút pred koncom začal bratislavský tím unikať a keď následne Globanová zvýšila na 26:18, bolo prakticky o víťazovi prvého súboja rozhodnuté. ŠKP hralo v pohode a v 57. minúte domáca Porubská zvýšila už na rozdiel desiatich gólov 30:20. Zápas napokon skončil výsledkom 31:23, čo znamená, že Iuventa po druhý raz v tohtoročnej edícii play-off prehrala o osem gólov. Dokáže odpovedať rovnakou mincou a pripraví ŠKP porážku rovnakým rozdielom, ako si to dovolila na úkor Šale v semifinále?