Finále 2. zápas: ŠKP Ba – Iuventa Michalovce 26:24

intro-finale2

finale2_06IUVENTA v druhom finálovom zápase nebola ďaleko od víťazstva. Prehrala tesným rozdielom 26:24. ŠKP Bratislava vyhráva v sérii po dvoch domácich víťazstvách 2:0.

Iuventa sa ujala vedenia gólom Škľarukovej a ešte vo štvrtej minúte viedla po góle Obšatníkovej. ŠKP piatimi gólmi za sebou zvrátilo v 10. minúte na 7:3 vo svoj prospech, ale Iuventa štvorgólovou šnúrou dokázala v 14. minúte vyrovnať na 7:7 a po ďalších troch minútach viedla po góle Obšatníkovej 9:8. Michalovce boli vďaka dobrej obrane na koni a v 27. minúte zvýšila Bachirevová už na rozdiel troch gólov 12:15. Tridsaťpäť sekúnd pred koncom prvého polčasu znamenal gól Škľarukovej vedenie rozdielom štyroch gólov (13:17), ale domáca Kertészová ešte stihla do prestávky znížiť na 14:17.

Úvod druhého polčasu nezastihol Iuventu v dobrej pohode, svoj prvý gól dala až v 36. minúte, keď Bachirevová upravila na 16:18. Keď o tri minúty Janšáková vyrovnala na 18:18, vzal si tréner Daniš oddychový čas, ale ten jeho zverenkyne nenakopol. ŠKP ďalšími dvoma gólmi išlo do vedenia 20:18, čo v 43. minúte znamenalo skóre druhého polčasu v prvých trinástich minútach 6:1 pre domáce! Keď v 50. minúte domáca Kertészová zvýšila na 22:19, zdalo sa, že sa láme chlieb. Lenže dovtedy trápiaca sa Iuventa ožila a v priebehu štyroch minút vsietila štyrikrát a v 53. minúte sa znovu dokázala dostať do vedenia (22:23).V 57. minúte strhla vedenie na bratislavskú stranu Kertészová (24:23), ale Iuventa dokázala ešte 40 sekúnd pred koncom gólom Bachirevovej znížiť na 25:24. Keďže posledné slovo patrilo domácej Kochanovej, Iuventa napokon prehrala 24:26.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s0910/finale2] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[ŠKP Bratislava – UVENTA Michalovce 26:24]}