Juniorky – Slovensko – Fínsko 34:20

intro_fin

fin01Slovenky hladko zdolali Fínsko, zajtra o postup s Čiernou Horou

Juniorské reprezentantky Slovenska uspeli aj v druhom stretnutí na kvalifikačnom turnaji šiestej skupiny o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta v Kórejskej republike, keď v michalovskej Chemkostav aréne zdolali outsidera skupiny Fínsko vysoko 34:20 (16:9). O jedinom postupujúcom sa rozhodne v nedeľňajšom súboji medzi Slovenskom a favorizovanou Čiernou Horou (10.30 hod.). Vzhľadom na skóre stačí tímu z Balkánu aj remíza, naše reprezentantky musia hrať len na víťazstvo.

Slovenky nastúpili na stretnutie bez michalovskej pivotky Dominiky Horňákovej, ktorá mala po predchádzajúcom stretnutí s Bieloruskom podozrenie na otras mozgu. Naše reprezentantky sa do Severaniek schuti zahryzli a po dvoch góloch Birkušovej a Szarkovej viedli v 7. minúte 4:0. Keď o päť minút neskôr zvýšila Blažeková už na 7:1, zdalo sa, že súper bude ľahkým sústom. Lenže Fínky dokázali najprv znížiť na 7:4 a potom v 25. minúte aj na 12:7. Tréner Slovenska Róbert Popluhár si vyžiadal oddychový čas a náskok nášho výberu sa do prestávky zvýšil na rozdiel siedmich gólov (16:9). Po zmene strán dostali priestor aj hráčky z lavičky a po góle Szarkovej v 38. minúte sme prvýkrát viedli rozdielom desiatich gólov (20:10). Hoci húževnaté Fínky sympaticky bojovali, na pol plynu hrajúce domáce nestačili. V 53. minúte zvýšila krídelníčka Pojezdalová po rýchlej kontre na 30:17 a keď o štyri minúty neskôr upravila domáca Kvetková na 32:18, bolo jasné, že každá z hráčok v poli má na konte minimálne jeden gól.
„Splnili sme základný cieľ. Víťazstvo nad Fínskom bolo z kategórie povinných. V druhom polčase som chcel šetriť sily, a preto som dal šancu aj náhradníčkam. Pred zajtrajším šlágrom so suverénnou Čiernou Horou je jasné, že kvôli horšiemu skóre budeme musieť hrať na víťazstvo, ale aj napriek tomu, že sa lazaret našich hráčok rozrastá, ideme sa pobiť o postup na MS.“

Róbert Popluhár (tréner SR 20)

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s0910/turnaj-jun/fin] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Slovensko – Fínsko 34:20 ]}

Slovensko – Fínsko 34:20 (16:9)

Pok. hody: 9/6 – 5/3, vylúčené: 1 – 3, rozhodovali: Ilievová a Karbeská (obe Maced.), 500 divákov.

SLOVENSKO: Gubíková, Baginová – Blažeková 3, Birkušová 4, Dudová 1, Pojezdalová 3, Tulipánová 2, Minarčíková 1, Košíková 5, Michnová 4/2, S. Szarková 5/3, Demajová 2, Wollingerová 2/1, Kvetková 2.

FÍNSKO: Nördströmová, Rintalaová – Lindahlová 1, Ahlrothová, Karjalainenová 1, Lindholmová 1, Lagerbohmová, Jänttiová 1, Lillqvistová 5, Karlssonová 3/2, Hilliová 2, Kunnasová 1, Bergová 2, Rouhiainenová 3.

Druhý výsledok: Bielorusko – Čierna Hora 18:35 (11:18)