Michalovčania prehrali na trnavskej pôde hladko 0:3

MG 3782
Michalovská trojzápasová séria bez prehry sa skončila v Trnave. Prvoligový nováčik v slovenskom Ríme podľahol domácemu Spartaku pred takmer päťtisíc divákmi hladko 0:3 (0:1).
mfk Panorama1
Dve kolá pred koncom tak majú pred Skalicou, ktorá je na zostupovej priečke, naďalej štvorbodový náskok, pretože Záhoráci prehrali v piatok v Poprade so Žilinou 0:1. Hráčov MFK Zemplín čakajú do konca ligy už len domáce duely so Slovanom Bratislava a Žilinou.

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 3:0

po polčase (1:0)

Góly: 21. Schranz, 55. a 59. Depetris

ŽK: 27. Schranz – 70. T. Sedlák

Rozhodovali: Michlian – Ádám, Ferenc; 4750 divákov

FC SPARTAK: A. Jakubech – Kadlec, L. Greššák, Godál, Čonka – Bello (80. Košťál), Baez – Schranz, Jež, Mikovič (66. Halilovič) – Depetris (82. Majtán)

MFK ZEMPLÍN: Kelemen – Perez (49. Sviarchynski), Khubutia, Morlacchi, Šimčák – T. Sedlák, Grič – F. Serečin, S. Danko (71. Lukič), M. Koscelník (61. D. Kunca) – M. Hamuľak

Hlasy trénerov:

Martin Rusňák (tréner FC Spartak Trnava): „Po dvoch nečakaných výsledkoch, ale zaslúžených, sme vedeli, čo nás dnes čaká. Dovolím si tvrdiť, že súper hral veľmi dobre organizovane. V prvej minúte sme sa dostali do šance, hneď na to súper mohol streliť gól. Úvod bol mierne rozpačitý z našej strany, ale následne sme hru kontrolovali. Strelili sme gól, ktorý nás upokojil. V druhom polčase sme pridali druhý, ktorým sme zlomili duel na svoju stranu. Síce sme, nepochopiteľne, poľavili, čo sa nám mohlo vypomstiť v podobe kontaktné gólu. Opäť sa nám však podarilo streliť tretí, záverečný gól a zápas sme dohrali. Vyhrali sme zaslúžene a v mene celého realizačného tímu hráčom gratulujem.“

Stanislav Griga (tréner MFK Zemplín Michalovce): „Dneska sme dostali vonku facku. Hrali sme nie prvoligový, ale druholigový futbal. Vzadu naivne, bez dôrazu a vpredu bez odvahy, hlavne bez kvality. Úplne zaslúžené víťazstvo domácich. Na posledné dva zápasy sa musíme lepšie pripraviť, vstúpiť do seba a odohrať úplne iné zápasy. Pre nás je tento zápas, podobne ako na Myjave a v Podbrezovej, veľkým sklamaním.“