Október

1.10 nedeľa(2D) o 15.45 hod.

USA/2017/97 min./2D a 3D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Continental film

LEGO® NINJAGO (The LEGO® Ninjago Movie)

Ďalšie veľkolepé dobrodružstvo s obľúbenými LEGO postavičkami!
Je tu ďalšie veľkolepé dobrodružstvo s obľúbenými LEGO postavičkami! Tentoraz sa ocitáme v meste Ninjago City, ktoré ohrozujú temné sily. Zachrániť ho môže iba mladý Loyd, alias Zelený nindža, spolu so svojimi kamarátmi, tajnými nindža bojovníkmi. Cez deň sú to obyčajní tínedžeri, ktorých otravuje škola, ale v noci sa menia na nindžov s neuveriteľnými schopnosťami a bojovými strojmi. Pod vedením múdreho Majsta Wu musia ochrániť Ninjago pred zlovestným Lordom Garmadonom, ktorý je, čistou náhodou, aj Loydov otec. Epický boj strojov proti strojom a otca proti synovi, bude skúškou tohto neúprosného, a zároveň nedisciplinovaného tímu novodobých nindžov. Musia sa naučiť krotiť vlastné ego a držať spolu, aby dokázali využiť svoju vnútornú silu Spinjitzu. (animovaný, akčný)

Vstupné 2D: 4,00 €,  3D: 6,00€ / deti: 5,00€

Mládeži prístupný
Slovenský dabing

https://youtu.be/Lt8sr10BGUE

1.10. nedeľa o 17.30 hod.

ČR/2017/115 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Forum film

ZÁHRADNÍCTVO: DEZERTÉR

  1. diel „pelíškovskej“ trilógie. (dráma)

Vstupné: 4,00 €, študenti: 3,50 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov
Originál verzia

https://youtu.be/GMEK6SY9bYk

1.10. nedeľa o 19.45 hod.

USA/2017/90 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/ITA film

HRÁČI SO SMRŤOU (FLATLINERS)

V mysterióznom thrilleri sa skupina študentov medicíny snaží dostať odpoveď na otázku, či existuje život po smrti. Opakovane sa dostávajú do stavu klinickej smrti, no stále nebezpečnejšie experimenty si na každom z nich vyberú svoju daň… (mysteriózny thriller)

Vstupné: 4,00 €, študenti: 3,50 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/0YrQRZHXwRw

3.10. utorok o 19.30 hod.

ESP/2016/128 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/MagicBox

ŠPANIELSKA KRÁĽOVNÁ (LA REINA DE ESPANA)

Po druhej svetovej vojne začínajú do fašistického Španielska prichádzať filmári. Napriek vláde pevnej ruky generála Francisca Franca tu nachádzajú zázemie a skvelé lokácie, v ktorých by mohli nakrútiť veľkolepý film o kráľovnej Izabele I. Práve Franco je do projektu mimoriadne zainteresovaný a je pripravený vložiť do neho nemalé peniaze. Nevie však, že režisér nikdy nenakrútil zvukový film, scenárista nikdy nenapísal kvalitný scenár a producent nikdy nevyprodukoval nič kvalitné. Jedinou skutočnou hviezdou celého projektu je Macarena Granada (Penélope Cruz), ktorá strávila niekoľko rokov v Hollywoode. Po návrate do Španielska Macarena zisťuje, že väčšinu kolegov už kedysi stretla pri nakrúcaní snímky Dievča tvojich snov, no profesionalita tejto tvorivej filmárskej skupiny sa od tej doby výrazne nezmenila. (komédia, dráma)

Vstupné: 4,00 €, študenti: 3,50 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov
České titulky

https://youtu.be/mFcyk5ivCYk

5.10. štvrtok o 17.45 hod.

  1. – 8.10. sobota, nedeľa o 20.00 hod.

11.10. streda o 19.30 hod.

USA/2017/109 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

HORA MEDZI NAMI (THE MOUNTAIN BETWEEN US)

Dvaja náhodní spolucestujúci, muž a žena, sa s malým lietadlom zrútia uprostred zasnežených hôr. Po čase sa v týchto extrémnych podmienkach medzi nimi vytvorí silné puto. Keď si uvedomia, že k nim žiadna pomoc nepríde, vydajú sa na nebezpečnú a ďalekú cestu naprieč divočinou. Počas nej sa učia vzájomnej tolerancii a nájdu v sebe silu, o ktorej nemali ani tušenie. (dráma)

Vstupné : 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/lpR8jFTcFpk

5.10. štvrtok o 19.30 hod.

6.10. piatok o 17.45 hod.

  1. – 8.10. sobota, nedeľa o 17.00 hod.

USA/2017/163 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/ITA film

BLADE RUNNER 2049 (BLADE RUNNER 2049)

Blade Runner 2049 sa odohráva tridsať rokov po prvom filme. Na scénu prichádza nový blade runner menom K (Ryan Gosling), aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho privedie až k bývalému blade runnerovi (Harrison Ford), ktorý bol tridsať rokov nezvestný…  (sci-fi)

Vstupné: 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/SnmtzA5cBOc

6.10. piatok o 16.00 hod.

  1. – 8.10. sobota, nedeľa o 15.15 hod.

FR/2017/87 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/MagicBox

ESÁ Z PRALESA (LES AS DE LA JUNGLE)

Keď partia zvieratiek zažíva bojové dobrodružstvá

Mauric vyzerá síce ako obyčajný tučniak, ale vo vnútri jeho hrude bije statočné srdce tigra. Veď bol vychovaný hrdou a silnou tigricou. Mauricovým snom je, stať sa najlepším bojovníkom kung-fu na svete. To však nebude vôbec ľahká úloha, pretože vyniká skôr neohrabanosťou a nemotornosťou, ale nedá sa mu odoprieť obrovská odhodlanosť a bojovnosť.

So svojimi zvieracími priateľmi tvorí bandu známu  ako Esá z pralesa, ktorá sa snaží udržiavať v džungli poriadok a spravodlivosť. Presne tak, ako to kedysi robila jeho matka tigrica.

Na vedúce miesto v  pralese si brúsi zuby zákerný žoldnier paviánov, koala Igor, ktorý nadovšetko miluje chaos a so svojou armádou hlúpych opíc, chce raz a navždy zničiť celú džungľu. Esá z pralesa sa neohrozene a nebojácne postavia tomuto zloduchovi na odpor, začína sa boj o prales. (animovaný, rodinný)

Vstupné: 4,00 €, deti : 3,50 €

Nevhodný pre maloletých do 7 rokov

Slovenský dabing

https://youtu.be/dQQzfoc5iRI

6.10. piatok o 20.45 hod.

USA/2017/134 min./2D/Repríza/Continental film

TO (IT)

Ak si nespomenieš, neprežiješ. Ak si spomenieš, zomrieš.

Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom… Film je nakrútený podľa rovnomenného románu majstra hororovej literatúry Stephena Kinga. (horor)

Vstupné: 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov
Slovenské titulky

https://youtu.be/DCczCHV_U3U

10.10. utorok o 18.15 hod.

SR/2017/71 min./2D/PREMIÉRA/Filmtopia

ŤAŽKÁ DUŠA

Dokumentárny film Ťažká duša je vhľadom do sveta tradičnej rómskej hudby. Autori filmu sa v troch príbehoch snažia sledovať, akým spôsobom sa autentické žalostné piesne prenášajú z generácie na generáciu, respektíve, ako zanikajú. Ide vždy o vzťah detí a ich rodičov, či prarodičov, pretože práve pre rómsku rodinu je hudba dôležitým emocionálnym katalyzátorom. Tragikomické situácie dopĺňajú dokumentačné intermezzá, ktoré vznikli počas výskumných ciest etnomuzikologičky Jany Belišovej a jej tímu. (dokument)

Vstupné: 3,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov
Originál verzia

https://vimeo.com/230634666

10.10. utorok o 19.30 hod.

UK/USA/2017/105 min./2D/Repríza/Forum film

TULIPÁNOVÁ HORÚČKA  (TULIP FEVER)

V 17. storočí Amsterdam a celú krajinu zachvátila „tulipánová horúčka“. Jediná cibuľka exotickej kvetiny mala hodnotu desaťnásobku priemernej mzdy a svojmu majiteľovi mohla priniesť nesmierny majetok. Napriek tomu je pre bohatého obchodníka Cornelisa Sandvoorta (Christoph Waltz) najväčším šťastím svadba s mladučkou Sophiou (Alicia Vikander). Cornelis si objedná jej portrét u nádejného maliara (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofiu očarí, a keďže on jej sympatie opätuje, zrodí sa vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svoj vzťah utajili, milenci sa čoraz viac zamotávajú do spleti podvodov a lží. Ich nádejou na spoločnú budúcnosť je vzácna tulipánová cibuľka, vďaka ktorej by získali množstvo peňazí. (romantická dráma)

Vstupné: 4,00 €, študenti: 3,50 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov
České titulky

https://youtu.be/4_4JpCXqAIU

11.10. Streda o 18.00 hod.

SR/2016/50 min./2D/Premiéra/Arollafilm

TATRANSKÁ TRILÓGIA – ŽIVOT V OBLAKOCH

Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom. Aj vďaka tomu sú Tatry stále jedinečným ostrovom divokej prírody. Život v oblakoch je plný protikladov. Krehké kamzíčatká akoby ani nepatrili do tohto drsného prostredia. No na výčiny počasia sú výborne adaptované a naplno si užívajú život v týchto nehostinných podmienkach. Nenechajú sa zaskočiť ani jarným snežením. Počas leta vychádzajú do kráľovstva kamzíkov aj jelene a medvede, ktorých osudy sa nečakane prelínajú v období vášnivej jelenej ruje.No najväčšou skúškou v živote kamzíkov je zima. Počas nej čelia hlbokému snehu, víchriciam, lavínam a hladu. Akoby to nestačilo, predátori sa pokúšajú uloviť oslabené zvieratá. A tak do kráľovstva kamzíkov prichádza aj najtajomnejší obyvateľ hôr – rys.
Námet a scenár: Erik Baláž
Dramaturgia: Robert Valovič
Kamera: Adam Baštek, Jozef Fiala, Karol Kaliský
Strih: Branislav Gotthardt
Hudba: Michal Novinski, Lukáš Kobela, Ľuboš Bernáth
Komentár: Milo Kráľ
Producent: Arolla Film
Koproducent: RTVS, Doclights
Réžia a produkcia: Erik Baláž

Vstupné: 3,00 €

Nevhodný pre maloletých do 7 rokov

Slovenský dabing

https://youtu.be/0SKzH4EtW8E

  1. – 13.10. štvrtok, piatok o 19.30 hod.

15.10. nedeľa o 19.30 hod.

USA/2017/123 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

SNEHULIAK (THE SNOWMAN)

Elitný detektív so slabosťou pre alkohol pátra po sériovom vrahovi, ktorý vraždí vždy v čase, keď napadne prvý sneh. Dokáže Harry Hole prekabátiť génia zla, než znovu nasneží? Adaptácia svetového bestselleru Jo Nesbøa. (Thriller)

Vstupné : 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/sg7C9oIUlrs

13.10. piatok o 16.00 hod.

15.10. nedeľa o 16.00 hod.

SR/2017/70 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/ITA film

SPIEVANKOVO: KRÁĽOVNÁ HARMÓNIE

Obľúbené hudobné príbehy pre deti sa vracajú na plátna kín! Rozprávkovej krajine Spievankovo vládne dobrosrdečná kráľovná Harmónia. Jej úlohou je zaistiť, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada. Avšak obyvateľom Spievankova sa hudba akosi odcudzila, hudobné nástroje zapadli prachom, spev utíchol, dobrá nálada sa vyparila. Harmónia preto povolá Spievanku a Zahrajka, aby jej pomohli do krajiny prinavrátiť stratenú chuť hrať, spievať a tancovať, a zachránili tak dušu celého Spievankova. (hudobná rodinná komédia)

Vstupné: 4,00 € / deti: 3,50€

Mládeži prístupný
Originál verzia

13.10. piatok o 17.45 hod.

15.10. nedeľa o 17.45 hod.

18.10. streda o 19.30 hod.

FR/2017/90 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Bontonfilm

ALIBI NA MIERU (ALIBI.COM)

Nemusíte nič zatĺkať, my to ututláme!

Bláznivá komédia „Alibi na mieru“ prináša do kín to najlepšie, čo francúzske komédie kedy divákom ponúkli. Zábavnú tému, divokú zápletku, bláznivé situačné gagy, skvelé postavy a samozrejme kvalitný francúzsky humor. Hlavný hrdina prevádzkuje kanceláriu zameranú na zabezpečenie alibi na zákazku. Zamiluje sa ale do dievčaťa, ktoré nenávidí klamstvá a čoskoro zistí, že jej otec je jeho dobrý klient. Vo Francúzsku sa z komédie „Alibi na mieru“ stal kasový trhák a jeden z najnavštevovanejších filmov roka.

Užívajte si nerestí, „Alibi na mieru“ to za vás vyžehlia. „Alibi na mieru“ je kancelária, ktorá vymyslí a poskytne alibi na čokoľvek, čo chcete. Chcete ísť na futbal namiesto večere s príbuznými? Uliať sa z práce? Máte aféru? Ste neverný? Alebo chcete mať chvíľu pokoj od všetkého? Hrdinovia komédie „Alibi na mieru“ všetko perfektne zariadia a nikto o ničom netuší.

Alibi na mieru“ je komédia, ktorá vás naučí hovoriť pravdu alebo si zabezpečiť poriadne alibi. (komédia)

Vstupné: 4,00 €, študenti: 3,50 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

České titulky

https://youtu.be/PeShq0HQTLc

17.10. utorok o 19.30 hod.

FR/2017/90 min./2D/PREMIÉRA/FilmEurope

CESTA ČASU (VOYAGE OF TIME: LIFE JOURNEY)

„Fantastická výprava k počiatku všetkého”

Takmer štyridsať rokov sa vo vizionárskej mysli jedného z najvýznamnejších amerických režisérov Terrenca Malicka rodila myšlienka na ambicióznu esej, ktorá nakoniec dostala tvar filmu Cesta času. Film sa nezaoberá ničím menším ako vznikom, vývojom a zánikom známeho vesmíru, životným cyklom slnečnej sústavy. V centre Malickovej pozornosti pochopiteľne leží evolúcia rôznych živých foriem, ich rozmanitej podoby, premeny od jednobunkových organizmov až po formovanie ľudskej civilizácie. Na tvorbe unikátneho dokumentu sa podieľal celý rad významných osobností vedeckého sveta, paleontológovia, biológovia, astrofyzici z prestížnych centier z celého sveta. Rozšírenú celovečernú verziu, ktorá vznikla spolu s kratším zostrihom pre IMAX , sprevádza poetický komentár slávnej herečky Cate Blanchett. Jej uhrančivý hlas kladie otázky, ktoré  prevádzajú ľudstvo  odjakživa. Malick tak pokračuje v odhaľovaní  koreňov existencie človeka, ktoré dostalo jasnú podobu v oceňovanom filme Strom života. (dokumentárny)

Vstupné: 3,50 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

České titulky

https://youtu.be/QKwRaiaGOlw

18.10. streda o 18.00 hod.

SR/2016/52 min./2D/Premiéra/Arollafilm

TATRANSKÁ TRILÓGIA – NESMRTEĽNÝ LES

Za posledných niekoľko tisícročí sa európska krajina zmenila viac ako si dokážeme predstaviť. Vysušili sme mokrade, zregulovali rieky, vyrúbali alebo premenili lesy, vyhubili veľké zvieratá. A predsa, existuje jedno miesto, ktoré sa takmer nemení. Zo skalnatej pôdy pod Kriváňom vyrastá Nesmrteľný les. Jeho vládcami sú stáročné borovice limby a ich večný sprievodca medveď.

Život medveďov je tu tesne spojený so životom stromov a celého pralesa. Ten im poskytuje útočisko pred človekom a všetko čo k životu potrebujú. V polome nájdu lesné plody a hmyz, v strmom žľabe ulovia jeleňa a za limbovými orieškami sa dokonca šplhajú do korún majestátnych stromov.

Je to prírodný raj. Rozmanitý, nebezpečný, no zároveň krehký a divoký svet, ktorý sa stále riadi zákonmi prírody a nie človeka. A sú to práve prirodzené, nikým neriadené procesy, ktoré zabezpečujú pokračovanie evolúcie a prastarému limbovému lesu jeho nesmrteľnosť.

Námet a scenár: Erik Baláž
Dramaturgia: Robert Valovič
Kamera: Adam Baštek, Jozef Fiala, Karol Kaliský
Strih: Branislav Gotthardt, Jozef Fiala
Hudba: Michal Novinski, Lukáš Kobela, Ľuboš Bernáth
Komentár: Milo Kráľ
Producent: Arolla Film
Koproducent: RTVS, Doclights
Réžia a produkcia: Erik Baláž

Vstupné: 3,00 €

Nevhodný pre maloletých do 7 rokov

Slovenský dabing

https://youtu.be/TtLSrHdShjU

  1. – 22.10. štvrtok, piatok, sobota, nedeľa o 15.30 hod.

USA/2017/99 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Forum film

MY LITTLE PONY VO FILME (MY LITTLE PONY)

Obľúbené koníky v animovanom filme na veľkom plátne. (animovaný)

Vstupné: 4,00 € / deti: 3,50€

Mládeži prístupný
Slovenský dabing

https://youtu.be/6JI1_a1GulU

19.10. štvrtok o 17.45 hod.

SR/ČR/2017/89 min./2D/Premiéra/PubRes

MEČIAR

Film Mečiar (2017, SR/ČR) je spoveďou mladej režisérky Terezy Nvotovej (debutovala v roku 2008 dokumentom Ježiš je normálny! a v júni 2017 do kín vstúpil jej hraný debut, divácky i festivalovo úspešný film Špina) o Vladimírovi Mečiarovi a o vplyve, ktorý mal tento politik na slovenskú spoločnosť, ale aj na život samotnej Terezy. Keď v roku 1989 padol v Československu totalitný komunistický režim, mala Tereza jeden rok. Lídri Nežnej revolúcie sa vtedy rozhodli usporiadať konkurz na ministra vnútra, do ktorého sa prihlásil Vladimír Mečiar, v tom čase neznámy podnikový právnik zo slovenského vidieka. Vladimír Mečiar sa po úspechu v konkurze dostáva až na politický vrchol, odkiaľ vládne krajine radom diskutabilných praktík. Na pozadí udalostí, akými sú rozdelenie Česko-Slovenska či únos syna prezidenta Slovenskej republiky, Tereza a jej rovesníci prežívajú svoje detstvo. „Keď som mala desať, najčastejšie som sa s kamoškou hrávala na Winnetoua, E.T.-ho a Mečiara. Vtedy mi moc nedochádzalo, že je skutočný. Bol však všade okolo. V telke, na plagátoch, v debatách rodičov a v našich hlavách. Teraz, keď som už veľká, zaujíma ma, kto to v skutočnosti bol, kde sa vzal a čo spravil s nami a našou krajinou? Lebo mám pocit, že podobná story sa dnes odohráva všade možne po svete.” Film Mečiar vznikol po takmer 25-ich rokoch od rozdelenia Česko-Slovenska a vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Nie je však len rozprávaním o jednej etape slovenských politických dejín. Približuje oveľa univerzálnejšiu a veľmi súčasnú tému. (dokumentárny)

Vstupné: 3,00 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Originál verzia

https://youtu.be/bpn-xzpLvJw

19.10. štvrtok o 19.30 hod.

22.10.nedeľa o 17.30 hod.

USA/2017/121 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/CinemArt

MATKA! (MOTHER!)

Hviezdne obsadený psychothriller od režiséra filmu Čierna Labuť a Requiem za sen. V hlavných úlohách oscaroví herci Javier Bardem, Jennifer Lawrence a Michelle Pfeiffer.

Vstupné : 4,00 €
Nevhodné a neprístupné pre maloletých do 18 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/uzbvzq-4BHA

20.10. piatok o 17.15 hod.

SR/UA/2017/113 min./2D/Repríza/Continental film

ČIARA

Adam Krajňák (T.Maštalír) je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v rozhodujúcich okamihoch nechýba temperament. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov sa však začne otriasať, keď novovybudovaná hranica Schengenského priestoru spôsobí nárast nervozity z nejasnej budúcnosti. A keď jedna z pašeráckych zásielok stroskotá, spustí sa nezastaviteľná lavína udalostí, počas ktorých bude musieť Krajňák spochybniť svoje vlastné hranice, ktoré doteraz odmietal prekročiť. Réžia Petra Bebjaka vnáša do kriminálneho námetu s prvkami trileru nákazlivú iskru, ktorá ho na míle vzďaľuje od obyčajnej žánrovej zábavy, a odhaľuje univerzálny ľudský príbeh zasadený do prostredia, v ktorom sa prelínajú kultúry, zvyky i životy…. (triler)

Vstupné: 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov
Originál verzia

https://youtu.be/lS-3A4hNFDo

20.10. piatok o 19.15 hod.

  1. – 22.10. sobota, nedeľa o 19.45 hod.

USA/2017/109 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Continental film

GEOSTORM

Geostorm sa odohráva vo svete, kde počasie kontrolujú satelity z vesmíru. Keď dôjde k poruche a hrozí búrka nadpozemských rozmerov, Zem vysiela na záchrannú misiu sympatického, ale tvrdohlavého technika Jaka (Gerard Butler), aby poruchu opravil. Počas cesty do vesmíru musí Jake spolupracovať s odcudzeným bratom. Práve ten neskôr odhalí, že búrka má slúžiť iba ako krycí manéver pre atentát na prezidenta. (akčný, Sc-fi, thriller)

Vstupné: 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/9KzKc_QznFY

20.10. piatok a o 21.15 hod.

21.10. sobota o 17.15 hod.

USA/2017/134 min./2D/Repríza/Continental film

TO (IT)

Ak si nespomenieš, neprežiješ. Ak si spomenieš, zomrieš.

Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom… Film je nakrútený podľa rovnomenného románu majstra hororovej literatúry Stephena Kinga. (horor)

Vstupné: 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov
Slovenské titulky

https://youtu.be/DCczCHV_U3U

24.10. utorok o 19.30 hod.

SR/2017/105 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/ASFK

VÁBENIE VÝŠOK

História slovenského himalájskeho horolezectva pohľadom najstaršej generácie.

Himaláje – najvyššie hory našej planéty. Pre niekoho len čísla v štatistike a miesto na mape. Pre iných náročné výzvy. Muž, ktorý stál ako prvý na Evereste, v tom má jasno: „Mierte vysoko, v ľahkom víťazstve je málo statočnosti.“ Víťazstvá a prehry však oddeľuje tenká čiara. Slovenské horolezectvo v 80. rokoch prežívalo na osemtisícových štítoch hviezdne hodiny. Niektoré z úspechov boli zaplatené životom. Dokumentárny film Vábenie výšok mapuje vývoj slovenského himalájskeho dobrodružstva od jeho počiatkov až po prelomové udalosti na Mount Evereste, ktoré vyvrcholili v tragické okamihy slovenského horolezectva. Réžia a scenár: Pavol Barabáš (dokumentárny)

Vstupné: 3,00 €

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov
Originál verzia

25.10. streda o 18.00 hod.

SR/2016/50 min./2D/Premiéra/Arollafilm

TATRANSKÁ TRILÓGIA – ŽIVÁ RIEKA + beseda s tvorcami filmu

Je začiatok mája. Hučiaca riava, napájaná topiacim sa snehom, mení smaragdovú vodu horských plies na bielu penu. Stovky prameňov krištáľovo čistej vody sa v tatranskej divočine postupne zlievajú, aby vytvorili jednu z posledných divokých riek strednej Európy.

Keď sa k vode z topiaceho snehu pridajú prudké lejaky, rieka sa rozvodní a berie so sebou všetko, čo jej stojí v ceste. Divočiaca rieka pri povodni unáša stromy a obrusuje balvany, aby ich nižšie uložila na svojich brehoch.

Po povodni sa svet mení. Tam, kde bol les je rieka a tam, kde bola rieka, zostali len do biela obrúsené kamene a piesok. Voda ničí, no súčasne tvorí a podporuje mnohoraké formy života. Od vodného hmyzu, rýchlo osídľujúceho novovzniknuté riečne ramená, cez húfy pstruhov, ukrývajúcich sa pod naplavenými stromami, až po vydry loviace v perejách pod kameňmi ukryté hlaváče. Jelene hľadajú pri rieke sviežu vegetáciu a v čase najväčších horúčav sa k nej prichádzajú napiť. No prichádzajú sem aj veľké šelmy – medvede, vlky a dokonca rys.

Rieka Belá je chladná, dravá a nebezpečná, no je aj bohatá, štedrá a slobodná. Dodnes zostáva  nespútaná. Vytrvala, aby nám pripomenula, ako vyzerajú živé rieky. Aby nás inšpirovala k navráteniu voľnosti ďalším riekam, ktoré svoju slobodu už stratili.

Námet a scenár: Erik Baláž
Dramaturgia: Robert Valovič
Kamera: Adam Baštek, Jozef Fiala, Karol Kaliský
Strih: Branislav Gotthardt, Jozef Fiala
Hudba: Michal Novinski, Lukáš Kobela, Ľuboš Bernáth
Komentár: Milo Kráľ
Producent: Arolla Film
Koproducent: RTVS, Doclights
Réžia a produkcia: Erik Baláž

Vstupné: 3,00 €

Nevhodný pre maloletých do 7 rokov

Slovenský dabing

https://youtu.be/0PsXDcz_8zk

 

25.10. streda o 19.30 hod.

USA/2017/100 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Continental film

GOOD TIME

Constantinov brat (Robert Pattison) sa po pokazenej bankovej lúpeži ocitne vo väzení. Constantine sa kvôli jeho vyslobodení vydá na zúfalú cestu mestským podsvetím. Počas jedinej šialenej noci, závodí s časom, aby získal dostatok peňazí na bratovu kauciu a vlastne zachránil aj sám seba, pretože si postupne začnel uvedomovať, že životy ich obidvcoch, sú vlastne úplne stratené… Constantinov trip do samého vnútra zla, sprevádza soundtrack od muzikanta a producenta Oneohtrix Point Never-a, ktorý dodáva filmu nezameniteľnú atmosféru. Film vybrali tiež do hlavnej súťaži tohtoročného filmového festivalu v Cannes, kde si získal priazeň filmových kritikov i obecenstva. (krimi, dráma)

Vstupné: 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

České titulky

https://youtu.be/CijVZULwgxs

26.10. štvrtok o 17.30 hod.

29.10. nedeľa o 17.30 hod.

ČR/2017/109 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Continental film

BAJKERI  (BAJKEŘI)

Nevlastní bratia Jakub a David spoločne s kamarátom Sašom trávia väčšinu času vo svete sociálnych sietí. Vzťahy pre neho predstavujú chaty s virtuálnymi dievčatmi, ktoré nikdy nevideli, obživu falošná módna šou, v ktorej sa predstiera niečo, čo nie je a najväčším životným problémom – vybitý mobil lebo nefunkčná wifi. Na nátlak rodičov sú donútení vydať sa pod vedením Davidovej pôvabnej „macochy“ Terezy na dvestokilometrový cyklovýlet. S prekvapením zisťujú, že tam vonku je skutočný svet, v ktorom život znamená viac, než status na facebooku, naozajstné dievčatá vyzerajú lepšie, než kreslené akčné hrdinky virtuálnych hier a k láske patrí tiež sex. Zrážka so životom síce nesie isté úskalia, ale s humorom, tentoraz „kolečkovsky“ ironickým, sa dá zvládnuť nielen výšlap do strmého kopca, stavba stanu, chýbajúca elektrická zásuvka, ale tiež sok v láske…hudobná romanca

Vstupné : 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Originál verzia

https://youtu.be/jH3VegWC2e0

26.10. štvrtok o 19.30 hod.

USA/2017/163 min./2D/ITA film

BLADE RUNNER 2049 (BLADE RUNNER 2049)

Blade Runner 2049 sa odohráva tridsať rokov po prvom filme. Na scénu prichádza nový blade runner menom K (Ryan Gosling), aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho privedie až k bývalému blade runnerovi (Harrison Ford), ktorý bol tridsať rokov nezvestný…  (sci-fi)

Vstupné: 4,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/SnmtzA5cBOc

27.10. piatok o 15.45 hod.

BEL/FR/2017/92 min./2D/Repríza/Forum film

MALÝ YETI (THE SON OF BIGFOOT)

Animák o samotárskom teenagerovi, ktorý náhodou zistí, že jeho strateným otcom je legendárny Yeti.(animovaný)

Vstupné: 4,00 €, deti : 3,50 €

Nevhodný pre maloletých do 7 rokov

Slovenský dabing

https://youtu.be/xlYJidjlDy4

 

27.10. piatok o 17.30 hod.

28.10. sobota o 17.15 hod.

TAL/2017/106 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/ITA film

MANŽELKA A MANŽEL (MOGLIE E MARITO)

Talianska komédia o manželskom páre, ktorý sa po dlhých rokoch spolu ocitá v kríze a zdá sa, že rozvod je na spadnutie. Po nevydarenom experimente sa však manželia prebudia v tele toho druhého. Pomôže im táto neobvyklá situácia zachrániť manželstvo? (Komédia)

Vstupné: 4,00 € , študenti 3,50 €
Nevhodné pre maloletých do xx rokov

České titulky

27.10. piatok o 19.30 hod.

28.10. sobota o 21.15 hod.

29.10. nedeľa o 19.30 hod.

USA/2017/91 min./2D/CELOSLOVENSKÁ PREMIÉRA/Forum film

JIGSAW

Polícia po meste nachádza znetvorené mŕtve telá. Dôkazy ukazujú na Johna Kramera – JIGSAWA. Ten je však viac ako 10 rokov mŕtvy. Kultová hororová séria ešte neskončila… (horor)

Vstupné: 4,00 € , študenti 3,50 €
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/_ZPdSjkB2FE

28.10. sobota o 15.45 hod.

SR/2017/70 min./2D/ITA film

SPIEVANKOVO: KRÁĽOVNÁ HARMÓNIE

Obľúbené hudobné príbehy pre deti sa vracajú na plátna kín! Rozprávkovej krajine Spievankovo vládne dobrosrdečná kráľovná Harmónia. Jej úlohou je zaistiť, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada. Avšak obyvateľom Spievankova sa hudba akosi odcudzila, hudobné nástroje zapadli prachom, spev utíchol, dobrá nálada sa vyparila. Harmónia preto povolá Spievanku a Zahrajka, aby jej pomohli do krajiny prinavrátiť stratenú chuť hrať, spievať a tancovať, a zachránili tak dušu celého Spievankova. (hudobná rodinná komédia)

Vstupné: 4,00 € / deti: 3,50€

Mládeži prístupný
Originál verzia

28.10. sobota (3D) o 19.15 hod.

USA/2017/109 min./3D/Continental film

GEOSTORM

Geostorm sa odohráva vo svete, kde počasie kontrolujú satelity z vesmíru. Keď dôjde k poruche a hrozí búrka nadpozemských rozmerov, Zem vysiela na záchrannú misiu sympatického, ale tvrdohlavého technika Jaka (Gerard Butler), aby poruchu opravil. Počas cesty do vesmíru musí Jake spolupracovať s odcudzeným bratom. Práve ten neskôr odhalí, že búrka má slúžiť iba ako krycí manéver pre atentát na prezidenta. (akčný, Sc-fi, thriller)

Vstupné 3D: 6,00 €
Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Slovenské titulky

https://youtu.be/9KzKc_QznFY

29.10. nedeľa o 15.45 hod.

USA/2017/99 min./2D/Forum film

MY LITTLE PONY VO FILME (MY LITTLE PONY)

Obľúbené koníky v animovanom filme na veľkom plátne. (animovaný)

Vstupné: 4,00 € / deti: 3,50€

Mládeži prístupný
Slovenský dabing

https://youtu.be/6JI1_a1GulU

 

Diskusia k článku