Iuventa Michalovce – Partizánske 27:17

Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 27:17 Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 27:17 Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 27:17 Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 27:17 Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 27:17

9. kolo –  WHIL

Iuventa Michalovce – Slávia Partizánske 27:17

Polčas (12:8)

Po mesačnej prestávke pokračovala spoločná česko-slovenská liga hádzanej žien WHIL svojim 9.kolom. Líder tabuľky, domáca IUVENTA Michalovce, privítala na svojej palubovke posledný celok – Sláviu Partizánske. Už pri nástupe bolo vidieť citeľný výškový rozdiel medzi družstvami. Domáce prevyšovali svoje súperky na každom poste aspoň o pol hlavy.

Napriek nesporne vyšším kvalitám na strane domácich, zápas bol vyrovnanejší ako by sa čakalo. Domáce v útoku predvádzali nesústredenú hru s množstvom chýb a nepresností. Cez postavenú obranu domácich sa hostky presadzovali len sporadicky. Ťažili však z rýchlych protiútokov, ktoré vzišli z množstva chýb domácich v útoku. Prvý polčas bol vyrovnanejší. Domáce mali problém sa rozbehnúť. V druhom už domáce s prehľadom kontrolovali hru. Nakoniec v tréningovom tempe a bez väčších problémov vyhrali. Z domácich treba pochváliť mladú Horňákovú, ktorá viac krát z doslova nemožných situácii dokázala streliť gól.

IUVENTA sa v stredu 10.12 predstaví v Banskej Bystrici, kde odohrá štvrťfinálový zápas Slovenského pohára. V sobotu 13.12. čaká IUVENU ďalší domáci zápas, kde sa v 10.kole WHIL stretne proti ŠKP Bartislava.

7m hody: 1/0 – 2/2,
vylúčené: 2 – 4