FINÁLE – 2. zápas: IUVENTA Michalovce – ŠKP Bratislava 25:28

2. zápas – Finále Play Off – o pohár majstra SR

:

28

po polčase (13:16)

stav série 1:1

FINÁLE: IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratislava 25:28 FINÁLE: IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratislava 25:28 FINÁLE: IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratislava 25:28 FINÁLE: IUVENTA Michalovce - ŠKP Bratislava 25:28

Po včerajšom zápase, v ktorom domáce  vyhrali 26:21, nastúpili obe družstvá o 14 hodín neskôr na druhý finálový zápas. Čakal ich podstatne vyrovnanejší a náročnejší zápas. IUVENTA nastúpila bez zranenej Tobiášovej a namiesto nej sa na súpiske objavila Drávai. Hostia nastúpili v nezmenenej zostave.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim. Po góloch Obšatníkovej, Škľarukovej a Piskayovej viedli v 7. min. už 3:1. Potom však prišla 6-gólová šnúra ŠKP, ktoré do 14. min. otočilo stav stretnutia na 3:7. Domácim sa oproti prvému zápasu nedaril rýchly prechod do útoku.  Bratislavčanky si dávali väčší pozor a hráčky IUVENTY s rozohrávkou dlho váhali. V 20. min. sa Obšatníkovej podarilo vyrovnať na 9:9. O 2 minúty neskôr sa IUVENTA po premenenej sedmičke Tóthovej  ujala vedenia 10:9. Opäť však zabralo ŠKP a do polčasu ušlo IUVENTE na 13:16.

V druhom polčase nastúpila do domácej brány Kudročová a treba povedať, že  pochytala čo sa dalo. Nebyť jej skvelých zákrokov bol by koniec zápasu oveľa jednoznačnejší. Bratislavčanky si udržiavali 2-3 gólový náskok z prvého polčasu. V 42. min. sa predrala sama cez celé ihrisko Szöllösiová a zvýšila na nebezpečných 18:22 pre Bratislavu. Domáci tréner si vzal okamžite oddychový čas. Ani diváci v tejto fáze domácim veľmi nepomohli a zaskočení nepriaznivým stavom utíchli. Ako to už býva zvykom, zobudili ich až niektoré kontroverzné rozhodnutia rozhodcov v prospech hostí. Diváci začali hnať domáce dopredu a tie pomaly  sťahovali náskok súpera. V 50. min. sa presadila Weibelová a vyrovnala na 22:22. Ale tak ako po vyrovnaní v prvom polčase, aj teraz im ŠKP viac nedovolilo. 3 gólmi výborne hrajúcej Štetákovej a jedným od Porubskej odskočili na rozdiel 2 gólov – 54. min. 24:26. IUVENTE už na zvrat v zápase neostal dostatok síl a ŠKP s prehľadom ubránilo svoje víťazstvo.

Po konečnom výsledku 25:28, ŠKP Bratislava vyrovnalo stav série na 1:1. Hostia splnili stanovený cieľ, ktorým bolo priniesť si z Michaloviec aspoň jedno víťazstvo. Séria sa sťahuje do Bratislavy, kde v sobotu 16.05 a v nedeľu 17.05. budú finálové boje pokračovať.

napísal: L. Boka