Dukla Michalovce – Kežmarok 5:2

DUKLA Michalovce - Kežmarok 5:2 DUKLA Michalovce - Kežmarok 5:2 DUKLA Michalovce - Kežmarok 5:2 DUKLA Michalovce - Kežmarok 5:2

39. kolo – 1. Hokejova liga SR

HK Dukla Michalovce – SKI PARK Kežmarok  5:2

po tretinách ( 3:0, 2:0, 0:2)

Predchádzajúce vzájomné zápasy:
2. kolo: Michalovce – Kežmarok    1:3
6. kolo: Kežmarok – Michalovce    2:1 s.n.

Druhá útočná formácia vyškolila Kežmarok

Mimoriadne dôležitý zápas proti v tabuľke susediacemu Kežmarku Dukla zvládla a po víťazstve 5:2 si do tabuľky pripísala cenné tri body. Zaskvela sa predovšetkým druhá útočná formácia Zemplínčanov, pätorka Regenda, Mucha – Štefanech Miľovčík, Stríž sa postarala o všetkých päť gólov v sieti súpera! Čerešničkou na torte bol výkon útočníka Štefanecha Viktora Štefanecha, ktorý dva góly dal a pri troch asistoval. Smútiť mohol jedine útočník Martin Slovák, ktorý od svojho decembrového príchodu v každom zápase bodoval a jeho séria desiatich zápasov, v ktorých si pripísal dvanásť bodov, sa proti Kežmarku skončila.

Kežmarok, ktorý prišiel posilnený o viacerých hráčov extraligového Popradu budil rešpekt, ale nie strach. Dukla sa doňho pustila s vervou a už po 76. sekundách nachytal na hruškách brankára Klempu strelou z uhla Stríž. Dukle dodal vedúci gól krídla a počas vylúčenia Gavaliera sa z presilovky vo štvrtej minúte radovala znovu – od modrej nekompromisne napálil Regenda a bolo 2:0. Vzápätí sa pred brankára Klempu preštrikoval Segľa, ale z dorážky netrafil prázdnu bránu. Tento moment hostí zaktivizoval, vynútili si prevahu, ale všetky ich možnosti likvidoval skvelý brankár Marton. Nedáš -dostaneš sa potvrdilo v 19. minúte, chybu kežmarskej obrany využil Štefanech a zvýšil už na 3:0. Druhú tretinu začal lepšie Kežmarok, ale Marton mal svoj deň a Duklu výrazne podržal. V polovici zápasu mali domáci výhodu presilovej hry, počas ktorej sa puk odrazil k Miľovčíkovi a ten bez prípravy zvýšil na 4:0. Kežmarská demontáž pokračovala, v 35. minúte strelou švihom zavesil Štefanech už na rozdiel triedy – 5:0! Tretia tretina už bola na góly chudobnejšia, čakalo sa akurát na to, či si brankár Marton premiérovo v tejto sezóne udrží čisté konto. Neudržal. Proti bol v 46. minúte popradský extraligista Lapšanský, ktorý pohotovo dorazil strelu spoluhráča Kramára. V závere mohol najprv domáce víťazstvo prikrášliť Stríž, ale zo samostatného nájazdu mieril nad. Posledné slovo preto patrilo hosťom, ktorý sa po strele Žembu podpísali pod konečný výsledok.

napísal: REGZEP.sk

Góly Michalovce
01:16 – Tomáš Stríž ( Viktor Štefanech,  Richard Miľovčík)
03:47 – Radoslav Regenda ( Viktor Štefanech, Tomáš Stríž) – pres/1
18:15 – Viktor Štefanech ( Tomáš Stríž)
31:07 – Richard Miľovčík ( Tomáš Stríž, Viktor Štefanech) – pres/1
34:13 – Viktor Štefanech ( Tomáš Stríž,  Richard Miľovčík)

Góly Kežmarok:
45:13 – Adam Lapšanský ( Daniel Brejčák, Dominik Kramár)
58:47 – Vladimír Žemba ( Michal Gavalier)

Zostava HK Dukla Michalovce:

Robert Marton, Michal Kozák, Slavomír Bodnár, Martin Slovák, ,Michal Mravec ,Martin Segľa ,Ladislav Mucha ,Radoslav Regenda ,Tomáš Stríž Richard Miľovčík, Viktor Štefanech, Radovan Petruňa, Vladimír Marinčin, Igor Karlov, Marek Náhlik, Milan Mach, Branislav Štefan, Juraj Pavličko, Ján Zalužický, Ladislav Sabol

Zostava SKI PARK MHK Kežmarok s.r.o.:

Martin Klempa, Štefan Rusnák, Michal Gavalier, Ján Marcinko, Jozef Slaninák, René Schneider, Daniel Brejčák, Dominik Kramár, Dávid Buc, Patrik Svitana, Marek Mašlonka, Roman Gavalier, Martin Dubaj, Adam Lapšanský, Vladimír Žemba, Peter Čížek, Vladimír Polaček, Jakub Bača, Richard Kopkáš, Milan Vastuškoa, Patrik Klein

Rozhodcovia: Halecký Miroslav, Hric Peter, Kalina Ondrej, Lauff Rudolf st. (inštruktor)
Diváci: 1430 divákov