Dukla Michalovce – HK Spiš.N.Ves 1:5

Dukla Michalovce - HK Spiš.N.Ves 1:5 Dukla Michalovce - HK Spiš.N.Ves 1:5 Dukla Michalovce - HK Spiš.N.Ves 1:5 Dukla Michalovce - HK Spiš.N.Ves 1:5

27.kolo – 1.hokejovej ligy SR

Dukla Michalovce – HK Spišská Nová Ves 1:5

po tretinách (0:0, 0:3, 1:2 )

Po utorkovom veľmi slabom zápase s poslednými Novými Zámkami (5:7), hrala Dukla v piatok s lídrom tabuľky zo Spišskej Novej Vsi. Oproti utorku podali hráči Michaloviec zodpovednejší výkon, no napriek tomu to na dobre hrajúcu Spišskú Novu Ves nestačilo.

Hostia sa cítili na ľade Michaloviec ako doma.  Do Michaloviec ich prišlo podporiť zhruba 40 fanúšikov vyzbrojených 5 bubnami, klubovými zástavami a šálmi. Skalní Spišiaci za neustáleho bubnovania a povzbudzovania  prekričali domácich fanúšikov a boli výraznou podporou hostí.

V bráne domácich sa po prvý krát predstavil brankár Milan Glevaňák a aj jeho zásluhou domáci neprehrali vyšším rozdielom.  Kryl 48 z 53 striel hostí a viac krát domácich podržal.

Hostia boli od začiatku aktívnejší  a domáci sa museli poriadne obracať aby s nimi udržali krok. Prvá tretina bola vyrovnaná a domáci aj zásluhou 3 presilových hier dokázali vyprodukovať tlak a niekoľko sľubných šancí. Presilovky však ostali nevyužité a prvá tretiny skončila bezgólovo 0:0.

Druhá tretina sa už niesla jasne v prospech hostí. V 25. min. 18 ročný Hudáček  zatiahol puk do obranného pásma domácich. Traja domáci hráči mu nedokázali vziať puk a ubránili sa len vyhodením z pásma.  V nasledujúcom protiútoku však už gól padol. Smotrila prihral Hudáčekovi a ten nádherným blafákom oklamal domáceho brankára ( 0:1).  Ďalšia nebezpečná situácia prišla v 12. min.. Domáci brankár stratil hokejku a obranca Takáč mu požičal svoju. Hostia vtedy viac krát pohrozili ale napriek závaru  pred domácou bránou gól nepadol.  Gól už však padol v 14. min. keď Farkašovský našiel Hamráka a ten zvýšil na (0:2). V tejto fáze si hostia vytvorili enormný tlak. Domáci sa v podstate len bránili a vyhadzovali puky. Za všetko hovorí pomer striel na bránu 5:21 (v druhej tretine ) v prospech Spišskej Novej Vsi. Tretí gól hostí padol v 39. min. Smotrila stiahol so sebou obrancu domácich a aj pozornosť brankára. Prihral pred bránu úplné nekrytému Leskovjanskému, ktorý  do odkrytého priestoru s prehľadom skóroval. (0:3)

V úvode tretej tretiny sa konečne tešili aj domáci. V 41. min. Miľovčík šikovne nadvihol puk a ten aj so šťastím preskočil brankára Laca a skončil v bráne. (1:3) . Vtedy domáci diváci zacítili šancu na zvrat a začali viac povzbudzovať.  Tlak domácich však zastavili 2 oslabenia, kde dokonca hrali 56 sekúnd v oslabení o dvoch hráčov (na trestnej lavici sedeli Tirpák a Valko). 22 sekúnd pred návratom Valka na ľad Spišiaci zvýšili svoj náskok na 1:4. Posledných 10 minút zápasu bolo veľmi nervóznych a to nielen na ľade, ale aj v hľadisku. Tábor domácich fanúšikov sa presunul do tesnej blízkosti skalných zo Spišskej a hrozil konflikt. Usporiadateľská služba za asistencie polície preto radšej preventívne vyviedla hostí zo štadióna. Posledný gól zápasu padol v 54. min., keď počas presilovej hry Farkašovský upravil na konečných 1:5 pre Spišskú Novú Ves.

V utorok 09.12. sa Dukla predstaví na ľade Prievidze a v piatok 12.12 o 17.30 Dukla na domácom ľade privíta družstvo Považskej Bystrice.

napísal:  L. B.

40:55 – Richard Miľovčík ( Branislav Barna)

Góly S.N. Ves.:
26:20 – Libor Hudáček ( Richard Smotrila, Anton Petruk)
33:34 – Matej Hamrák ( Bohuš Farkašovský, Pavol Gurčík)
38:01 – Matúš Leskovjanský ( Richard Smotrila, Anton Petruk)
49:50 – Matej Hamrák ( Pavol Gurčík, Ján Magdoško) – presilová hra o 1 hráča
53:39 – Bohuš Farkašovský ( Matej Hamrák, Marián Smerčiak) – presilová hra o 1 hráča