Hk Trebišov – HK Michalovce 4:2

HK Trebišov - DUKLA Michalovce 4:2 HK Trebišov - DUKLA Michalovce 4:2 HK Trebišov - DUKLA Michalovce 4:2 HK Trebišov - DUKLA Michalovce 4:2

10. kolo – 1. Hokejova liga SR

Hokejový klub Trebišov – HK Dukla Michalovce 4:2

po tretinách (0:1, 2:1, 2:0)

10. kolo prinieslo pravé hokejové derby. Žreb postavil proti sebe dve zemplínske družstvá, ktorých rivalita priťahuje zvýšený záujem divákov. Ako to je na správnych derby zápasoch zvykom, nechýba skvelá atmosféra, v ktorej hokej chutí oveľa viac ako po iné dni. Inak tomu nebolo ani tento krát. Dukla nastúpila na ľade rozbehnutého Trebišova, ktorý po výmene trénera vyhráva jeden zápas za druhým. Do zápasu s Michalovcami vyhral päť zápasov v rade a určite nechcel túto sériu prerušiť na domácom ľade, v tak divácky zaujímavom zápase.

Hneď od úvodu sa v hľadisku začali prekrikovať dva tábory fanúšikov a bolo jasné, že dnes sa neprišlo do hľadiska vyspávať. Motivovaní domáci hokejisti začali tlakom a už v prvých minútach vyskúšali pozornosť brankára Babkoviča. V 4. min. navyše oslabil hostí Miľovčík a domáci počas presilovky zovreli Duklu v jej obrannom pásme. No tak ako z tejto presilovej hry ani z celkovej prevahy v prvej tretine domáci nič nevyťažili. Naopak 4 minúty pred koncom sa konečne osmelili hostia. V 17. min.  Zalužický počkal s prihrávkou a našiel medzi kruhmi postaveného Pavlička, ktorý bez prípravy vystrelil. Domáci brankár Stieranka však stá na svojom mieste. Lekciu z efektivity uštedril domácim v 18. min. Miľovčík. Po vyhranom vhadzovaní Misal  dlho nerozmýšľal a vystrelil na domácu bránu. Odrazeným puk poslal Miľovčík za Stierankov chrbát – 0:1.

V druhej tretine sa hra vyrovnala a hostia začali hrať viac dopredu. Domáci napriek množstvu šancí nedokázali prelomiť obranný val hostí . V 32.min  Gonzi ani na dvakrát neprestrelil Babkoviča a o pol minúty neskôr opäť udreli hostia. Všade bol  Misal potrestal chybu domácich v obrannom pásme. Z ničoho nič sa ocitol sám  pred brankárom Stierankom a nezaváhal 0:2. Po eufórii z gólu hostia poľavili v koncentrácii. Už o 24 sekúnd dokázali domáci znížiť na rozdiel jediného gólu. Prvú strelu ešte stihol hosťujúci brankár vyraziť no na nasledujúcu strelu Učníka už bol prikrátky 1:2. Ožilo domáce publikum a hnalo Trebišovčanov do útoku. Navyše hostia ponúkli domácim 3 presilové hry a stálo ich to veľa síl. Domáci dokázali do prestávky vyrovnať. V 39. min. strelou po ľade Findura prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. 2:2.

Na začiatku tretej tretiny mali hostia šancu preklopiť misky váh na svoju stranu pri vylúčení Kovácsika. Presilovku však nezahrali dobre a do výraznejšieho tlaku sa ani nedostali. Domáci tlačení publikom stupňovali svoj tlak. V 54. min.  Gonzi na dva krát prekonal ležiaceho Babkoviča a Trebišov sa po prvý krát ujal vedenia. O vyrovnanie zo strany hostí sa  pokúšali Mach a následne sa v dobre príležitosti ocitol aj Regenda, no vyrovnávajúceho gólu sa  nedočkali. Domáci nedovolili hosťom ani vyvinúť záverečný tlak. Necelé tri minúty pred koncom Lauff  vylúčil Kozáka a Dukla sa musela brániť. Navyše si Franc vyslúžil osobný 10-minútový trest  a pobral sa predčasne do šatne. Vyšťavení hostia puk nedokázali vyhodiť ani po návrate Kozáka z trestnej lavice. Nedôrazne bránený Tomáš Sax upravil na konečných 4:2 pre Trebišov.

Fanúšikovia oboch táborov dokázali vytvoriť skvelú atmosféru a diváci mohli opäť raz pocítiť ako chutí pravá hokejová bitka. Zemplínska odveta sa koná 13.11., keď sa Dukla pokúsi túto prehru Trebišovu vrátiť. Takže trebišovskí fans – ste na rade. Všetci očakávame, ďalší skvelý zážitok.

V nasledujúcom 11. kole má Dukla voľno. V utorok 13.10 cestuje do Detvy a v piatok 16.10 by mali dohrávať zápas v Kežmarku. Domácim divákom sa predstavia až v nedeľu 18.10 o 17.00 hod. keď privítaju mužstvo z Trnavy.

napísal: L. Boka

Severín Gönczi, strelec tretieho trebišovského gólu:

Nepremenili sme množstvo šancí a to sa nám nemuselo vyplatiť. Museli sme otáčať z 0:2 a otáčalo sa nám naozaj veľmi ťažko. Pomohlo nám fantastické publikum, ktoré nám verilo aj za nepriaznivého stavu.

Dušan Kapusta – tréner DUKLY Michalovce:

Vyčítal som hráčom po druhej tretine, že sme stratili ten dvojgólový náskok. V súčasnosti je Trebišov vo forme a mužstvá sem nechodia vyhrávať. O to viac treba hrať disciplinovane počas celých 60 minút.  S výsledkom spokojný niesom. Niektorí hráči si to na ľade oddreli , ale na víťazstvo musia v takýchto zápasoch zabrať všetci na 110 percent.

Góly Trebišov:
32:56 – Peter Učník (81 Ivan Králik, 12 Juraj Dancsák)
38:12 – Michal Findura (55 Tomáš Valečko, 16 Dušan Brincko) – pres/1
53:31 – Severín Gönczi (47 Tomáš Zagyi, 9 Rastislav Gašpar)
59:34 – Tomáš Sax

Góly Michalovce:
18:08 – Richard Miľovčík (12 Peter Misal, 3 Radoslav Regenda)
32:32 – Peter Misal (21 Richard Miľovčík)

Zostava Hokejový klub Trebišov:
Michal Stieranka, Dušan Brincko, Tomáš Valečko, Marek Tkáč, Rastislav Gašpar, Tomáš Zagyi, Erik Mazúch, Michal Giba, Ivan Králik, Juraj Dancsák, Peter Učník, Lukáš Kovácsik, Dušan Kobeľa, Severín Gönczi, Ján Skokan, Róbert Veľk, Roman Vitkovský, Lukáš Sax, Tomáš Sax, Michal Findura

Zostava HK Dukla Michalovce:
Peter Babkovič, Slavomír Bodnár, Peter Štekláč, Tomáš Stríž, Robert Franc, Martin Segľa, Michal Kozák, Radoslav Regenda, Milan Mach, Richard Miľovčík, Peter Misal, Vladimír Marinčin, Ladislav Mucha, Juraj Pavličko, Ján Macík, Ján Zalužický, Ladislav Sabol, ,Ján Kachnič ,Martin Stripai

Rozhodcovia: Lauff Rudolf, Szabó Tomáš, Smerek Vladimír, (Lauff Rudolf st. – inštruktor),
Návšteva: 1300 divákov