1.BK Michalovce - BKM Legato Svit 1.BK Michalovce - BKM Legato Svit 1.BK Michalovce - BKM Legato Svit 1.BK Michalovce - BKM Legato Svit

7. kolo I. basketbalovej ligy mužov

1.BK Michalovce – BKM Legato Svit 98:55

po polčase (47:29) – po štvrtinách (19:11, 28:18, 26:16, 25:10)

V nedeľu sa v Michalovciach predstavil posledný celok tabuľky BKM Legato Svit. Hostia v tejto sezóne ešte nevyhrali a zmena sa nepredpokladala ani po tomto zápase. Domáci mali opäť výškovú prevahu. Hostia preto vsadili na rýchle protiútoky a streľbu z vonku. Orli sa pustili s mladým súperom do rýchleho basketbalu. Zakončovali často zbytočne rýchlo a z nepripravených pozícii. Akoby zabudli na  svoju výškovú prevahu. Hosťom sa však strelecky nedarilo a aj preto prvú štvrtinu orli vyhrali 19:11. Druhú desaťminútovku už domáci zahrali pokojnejšie a viac sa tlačili pod kôš.  Hostia kontrovali trojkovými pokusmi a celoplošnou osobnou obranou. Pod oboma košmi sa však rozohrali domáci Tebeľák so Šimkom a pomohli do polčasu natiahnuť súpera na 47:29.

Hostia napriek vysokej prehre hrali tri štvrtiny atraktívny, no fyzicky veľmi náročný basketbal. Únava sa čoraz viac začala prejavovať na ich hre a to bola len voda na mlyn pre domáce rady. Podkošových hráčov dopĺňali v rýchlych protiútokoch R. Rakovský s Mižákom a tým úplne zlomili odpor hostí.  V posledných sekundách tretej štvrtiny domáci zahrali ukážkový signál, ktorý Biganič zkončil trojkou. Hostia rýchlo rozohrali a do sirény stihli domácim trojku zásluhou Krajčíka vrátiť. (45:73). V poslednej desaťminútovke už hostia nevládali a domáci ovládli celú palubovku.. Tebeľák so Šimkom doskakovali a čistili priestor pod oboma košmi. Napriek podpore hľadiska orli v zápase so Svitom na 100 bodovú hranicu nedosiahli.

Tréner BKM Legato Svit – Vladimír Ivan

Máme len dvoch vysokých hráčov, ktorí nedosahujú výšku ani dvoch metrov. Pokiaľ nám sily stačili, tak sme s Michalovcami držali krok. V poslednej štvrtine nás už svojou výškou prehrali a dominovali pod oboma košmi. Máme mladý mančaft. Sú to chlapci , ktorí minulý rok vyšli z juniorky. Chýbajú im skúsenosti  v krízových situáciách.. Tak ako dnes, keď sme sa mohli  na domácich bodovo priblížiť, no nepremenili sme vyložené šance. Chceli sme vyhrať, ale keď sa na to pozrieme reálne, tak boli Michalovce určite lepšie.

Kapitán 1. BK Michalovce – Peter Biganič

Mali sme oproti hosťom výškovú prevahu, tak sme sa snažili hrať čo najviac pod košom. Hostia museli skúšať streľbu z vonku, nakoľko nemali vysokých hráčov a zo začiatku im to aj vychádzalo. Kvôli zbytočným chybám v úvode, sme sa nedokázali výraznejšie presadiť.  Postupne sme sa upokojili a začala sa prejavovať naša prevaha. Škoda len, že sa nám v závere nepodarilo dosiahnuť na tú magickú  stobodovú hranicu a potešiť našich divákov.