25. kolo – 1. Hokejova liga SR – sezóna 2009-2010

HK 95 Považská Bystrica – HK Dukla Michalovce 1:3

po tretinách ( 0:0, 0:1, 1:2 )

Predchádzajúci vzájomný zápas:
20. kolo: DUKLA Michalovce –  Pov. Bystrica 2:4

V 25. kole I. hokejovej ligy cestovala DUKLA, ktorej patrila 11. priečka v tabuľke, na ľad deviatej Považskej Bystrice. Len nedávno – v 20. kole, Michalovčania podľahli tomuto súperovi na domácom ľade 2:4. Posledné dva zápasy však ukázali, že sa Dukla  znova nadýchla a svoju stúpajúcu výkonnosť chcela potvrdiť aj v tomto zápase.

Michalovčania vychádzali zo zabezpečenej obrany a pokúšali sa o rýchle protiútoky a prečíslenia. Domáci boli strelecky aktívnejší no boli to Michalovčania, ktorí otvorili skóre zápasu. V 29. min. sedel na trestnej lavici za napadnutie domáci Volek. Hostia početnú prevahu využili a po prihrávke Segľu strelil úvodný gól Stríž. (0:1). Krátko na to sa museli brániť aj hostia. V 30. min. najprv odišiel na trestnú lavicu Bodnár a v 34. min. poslal dostal 2 minúty aj Regenda. Hostia sa ubránili početnej prevahe a brnkár Marton si udržal čisté konto až do konca druhej tretiny.  V úvode tretej tretiny mala Dukla výhodu presilovej hry, ktorú nevyužila. Chvíľu na to sa už musela brániť pri vylúčení Zalužického. No ani domáci diváci si gól nezakričali, práve naopak. Už tradičný strelec gólov v oslabení Minčák zvýšil na 2:0 pre hostí.  Bystričania sa mohli tešiť až v 49. min.. Domáci mali 58 sekundovú prevahu 5 na 3 a domáci Tamaši znížil na 1:2. V závere mohli domáci aj vyrovnať pri vylúčení Muchu no nestalo sa. V 59. min. poistil víťazstvo DUKLY  gólom na 1:3 Karlov.

Michalovčanov opäť podržal brankár Marton, ktorý kryl 41 striel  domácich a inkasoval iba raz,  pri dvojnásobnom oslabení Dukly. Michalovčanov v nasledujúcich kolách čakajú dva domáce zápasy. Najprv v nedeľu 29.11.2009 o 17.00 hod. privítajú Topoľčany a v piatok 4.12 o 18.00 hod. Brezno.

Napísal: L. Boka