IUVENTA Michalovce – UKRAJINA 27:28

IUVENTA Michalovce - UKRAJINA 27:28 IUVENTA Michalovce - UKRAJINA 27:28 IUVENTA Michalovce - UKRAJINA 27:28 IUVENTA Michalovce - UKRAJINA 27:28

priateľský  zápas

Po polčase (12:17)

V utorok 17. novembra IUVENTA privítala v priateľskom zápase reprezentačný výber UKRAJINY.  Nikto si zrejme nerobil veľké ilúzie. Šlo hlavne o to, neurobiť si hanbu.

V úvode mali Ukrajinky jasnú prevahu a domácim rešpekt zväzoval ruky. V obrane ešte ako tak odolávali no v útoku sa absolútne nedokázali presadiť. Ukrajina si do 13. min. vybudovala náskok 2:10 a vyzeralo to na poriadnu nakladačku. V 13. min. si vzal domáci tréner oddychový čas a IUVENTA ožila. Do útoku zavelila Bakhyrievová. Najprv premenila nariadenú sedmičku a o pár minút neskôr  sa ukážkovo uvoľnila a znížila na 5:12.  Ukrajina poľavila a domáce vyrovnali hru. Postupne sa presadili Obšatníková, Piskayová i Kalaninová. V 28. min. poslal tréner Petrovsky do brány Gubíkovú a tá chytila sedmičku Lyapinovej. Polčas sa oproti úvodu skončil prijateľnejším výsledkom 12:17.

V druhom polčase dostali priestor v ukrajinskom družstve aj ďalšie hráčky z lavičky. Iuventa hrala celý druhý polčas veľmi zodpovedne a začali jej vychádzať aj rýchle protiútoky.  Neustále sa držala ukrajinského výberu na dostrel 4-5 gólov.  V 30. min. ani Borschenko nedokázala prekonať Gubíkovú z pokutového hodu. V 37. min. sa začal lámať zápas. Po dvoch góloch Škľarukovej a jednom Rebičovej i Bakhyrievovej bolo rázom 22:24.  Po skvelej prihrávke Škľarukovej znížila na rozdiel jediného gólu Hricíková 23:24. Hosťujúci tréner  Ievtushenko sa nestačil čudovať a opäť poslal na palubovku základnú zostavu. Čakalo sa, že sme prebudili spiaceho leva (či skôr levice?) a Ukrajina domáce natiahne na 10 bodov. Nič také sa však nestalo. Domáce dobre bránili  a navyše v bráne zasvietila Gubíková.  Ukrajine sa podarilo v 27. min. zvýšiť na 24:27, no Iuventa opäť stiahla na rozdiel jediného gólu. 26:27.  Vyrovnať z rýchleho protiútoku mohla Kvetková no ukrajinská brankárka bola proti. Čo sa nepodarilo Kvetkovej sa minútu pred koncom podarilo Bakhyrievovej a bolo vyrovnané 27:27.  Prekvapenie bolo na dosah.  Česť ukrajinského výberu zachraňovala ich najlepšia hráčka na palubovke Nikolayenko. 50 Sekúnd pred koncom svojim siedmim gólom rozhodla o víťazstve hostí a upravila na konečných  27:28.

Domáce hrali v druhom polčase veľmi dobre. Prekvapenie bolo o to väčšie, že tréner vyskúšal celú lavičku a chytilo sa veľa hráčok, ktoré počas bežných zápasov veľa priestoru nedostávajú. Iuvenťáčky dnes prekvapili a určite potešili hŕstku divákov, ktorí si našli cestu do Chemskostav arény.

Napísal: L. Boka

Tréner IUVENTY Michalovce – Boris Petrovsky

Zo začiatku bolo vidieť akýsi prílišný rešpekt zo súpera. Predsa len sú to hráčky, ktoré budú hrať na svetovom šampionáte.  Ale sú to takí istí ľudia ako aj my. Ak budeme hrať dobre v obrane, celá naša hra sa zlepší.  V druhom polčase to už bolo lepšie. Hrali sme dobre v obrane a Ukrajina mala málo šancí skórovať z rýchlych protiútokov.  Vyskúšali sme mladé hráčky, ktoré sa ukázali v dobrom svetle. Naše družstvo hralo disciplinovane a dokázalo zo seba dostať maximum. Potrebujeme ešte viac času na zlepšenie obrannej činnosti, ale zlepšuje sa to.