1. basketbalová liga mužov – sezóna 2009 – 2010

Slávia TU Košice – 1. BK Michalovce    81:76

po polčase (41:32)
Po štvrtinách (26:10, 15:22, 16:22, 24:22)

Odložený zápas pre chrípku medzi Košicami a Michalovcami sa dohrával 29.11. o 13 hod. V Košiciach. Hostia boli po chorobe už skoro kompletní, no domácim tiež pre chrípku chýbalo niekoľko kľúčových hráčov. Základná päťka orlov Biganič, Svitlica, Šimko, Rakovský Roman a Mižák pôsobila unaveným dojmom a Košiciam umožnila dobrý štart do zápasu.

Domáci začali vo veľkom štýle, výborne kombinovali, ešte lepšie strieľali a tak skóre narastalo v prvej štvrtine až o 19 bodov v prospech Košíc. Michalovce prestriedali, menili rytmus hry, ale nič nepomáhalo. V tejto fáze zápasu to vyzeralo na uterák. Až v druhej štvrtine, keď Michalovčania prešli na zónovú obranu sa obraz začal pomaly meniť. Do zápasu sa zaradili Tebeľák, Holda i Martin Rakovský a polčas skončil o 11 bodov pre domácich. I keď bolo vidieť tréningový výpadok orlov, čo sa prejavovalo väčšími nepresnosťami v obrane i v útoku, náskok  domácich sa stále stenšoval. 40 sekúnd do konca už bol stav 76 – 76, keď Roman Rakovský vypichol loptu, bol faulovaný Sklarčíkom, no keďže to rozhodcovia nepostrehli, súper to využil a 20 sekúnd pred klaksónom Mižák fauloval za trojbodovým územím a hostia premenili všetky tri pokusy. Po timeoute sa zahrala kombinácia na Romana Rakovského, ktorý predtým premenil tri trojkové pokusy za sebou, no bohužiaľ tento pokus nespadol. Hostia ešte faulovali a keďže Košice premeni i tieto trestné hody bolo vymaľované. Tento zápas mal určite nedostatky z už spomínaných príčin, no divákom sa musel páčiť pre dramatický náboj a o to by malo predovšetkým ísť,

Štatistika:
Body: R.Rakovský 26, Svitlica 11, Tebeľák 11, Holda 8, M.Rakovský 8, Mižák 6, Šimko 6
Zisky: R.Rakovský 3
Asistencie: R.Rakovský 3, Svitlica 3
Doskoky: Tebeľák 8
Košice : Sklárčik 33, Potočár 21

Ďalšie zápasy odohrajú Michalovčania v sobotu 5.12.2009 o 16:00 privítame Zvolen a v nedeľu 6.12.2009 o 13:00 hostíme družstvo so Žiaru nad Hronom.